در نشست خبری مطرح شد؛

9 دی عین رحمانیت اسلام است

احزاب و تشکلها

سخنگوی جبهه جانبازان با بیان اینکه عده ای به ما می گویند ببخشید و بگذرید دائما بر طبل نفرت کوبیدن چه فایده ای دارد گفت:تاکید بر 9 دی عین رحمانیت اسلام است. قرائت از اسلام ما را مکلف می کند که 9 دی را زنده نگه داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، قدرت الله رحمانی سخنگوی جبهه جانبازان در نشست خبری این جبهه به مناسبت 9 دی گفت: جبهه جانبازان تجمیعی از تشکل های اجتماعی و فرهنگی جبهه ایثارگری و نخبگان آزاده ای است که در سالیان گذشته فعالیت های سیاسی در عرصه های گوناگون داشته اند.

وی با بیان اینکه اعلام فعالیت این جبهه به حماسه سیاسی مورد نظر مقام معظم رهبری برمی گردد، گفت: جبهه جانبازان با این نیت و انگیزه که بتواند در تحقق حماسه سیاسی نقش داشته باشد فعالیت خود را از ابتدای سال آغاز کرد.

رحمانی با اشاره به نسبت این جبهه با 9 دی اظهار داشت: در مقام تمثیل 9 دی چشمه ای از یوم الله است که دشمن از ملت ناامید شد و به همین علت است تحریم هایی که در سالیان گذشته کم و بیش به ما تحمیل شده بعد از 9 دی 88 ماهیتش تغییر می کند و اگر تا آن زمان تحریم ها متوجه زیرساخت ها بود اکنون متوجه مردم شده است.

سخنگوی جبهه جانبازان با تاکید بر اینکه 9 دی برخاسته از مهمترین آموزه های دینی ما است، اظهار داشت: مردم در این روز از تمامیت دینی خودشان دفاع کردند و جبهه جانبازان مولد حماسه 9 دی است.

وی ادامه داد: 9 دی روز بازتعریف هویت تاریخی ملت ایران است. هر ایرانی بخواهد در عالم تعریف شود وجه شناسایی آن ارادت و دلبستگیش به جامعه ایرانی است. فتنه 88 وقتی به زمین خورد که چهره برداشت و هویتش آشکار شد که جنگ با کربلا و محرم و صفر را در دستور کار خود قرار داده بود.

رحمانی با بیان اینکه  فتنه 88 با دروغ شروع شد و  عده ای کوبیدن بر طبل تقلب را از تریبون های مقدسی مانند نماز جمعه آغاز کردند، اظهار داشت: با یک ادعای دروغین وضعیتی را بوجود آوردند که با شکوه ترین تجلی حضور مردم در انتخابات و مشارکت بالا را تبدیل به یک تهدید کردند، دشمن که می‌رفت با رؤیت نتیجه انتخابات مایوس شود، دوباره امیدوار شد و به تلاش خود برای براندازی نظام ادامه داد.

سخنگوی جبهه جانبازان گفت: 9 دی صحنه را عوض کرد مردم خیانت خواص خود را جبران کردند و در این یوم الله ضربات سختی را که بر پیکره نظام وارد شده بود با حضور خود جبران کردند.

وی به بیان چرایی نامیدن 9 دی به عنوان یک یوم الله پرداخت و تصریح کرد: یوم الله روز یادآوری ایامی است که نعمت های خود را متذکر شویم، یوم الله روز شعار است و برای ما 9 دی از مهمترین شعائر است.

رحمانی خاطر نشان کرد: به ما می گویند ببخشید و بگذرید دائما بر طبل نفرت کوبیدن چه فایده ای دارد و می گویند این خلاف رافت اسلامی است و 9 دی مغایر با آموزه های رحمانی اسلام است، اما ما می گوییم تاکید بر 9 دی عین رحمانیت اسلام است. قرائت از اسلام ما را مکلف می کند که 9 دی را زنده نگه داریم.

سخنگوی جبهه جانبازان تاکید کرد: 9 دی به ما هشدار می دهد که این خوف وجود دارد که فتنه‌هایی از جنس فتنه 88 برگردد و این را بعید ندانید. این سخن ماندلا که ما می بخشیم اما فراموش نمی کنیم سخن درستی است ما می توانیم اهل گذشت باشیم اما اگر فراموش کنیم خوف بازگشت به فتنه وجود دارد و برای پیشگیری از این اتفاقات ناگوار باید 9 دی را زنده نگه داریم.

وی با بیان اینکه 9 دی یادآوری کننده این است که فتنه های جدید در راه است، اظهار داشت: مذاکره با غرب در جریان است آیا آنها نیم توانند در صورتیکه کوچه مذاکره به بن بست ختم شد همین موضوع را تبدیل به یک فتنه تبدیل کنند.

رحمانی اظهار داشت: 9 دی کشور را از خطر پس رفت نجات داد آرامشی در جامعه فراهم شد که زمینه‌ساز انتخابات 92 و حماسه سیاسی آن بود و در انتخابات امسال برتری نیم درصدی آرای یک رقیب پذیرفته شود و این در مقابل 13 میلیون رایی بود که در برابر 24 میلیون رای بیشتر شمرده شد.

سخنگوی جبهه جانبازان در ادامه این نشست با تاکید بر اینکه اعضای این جبهه به دنبال قدرت نیستند گفت: هدف ما نقد دولت و کمک برای به وجود آمدن حکومت اسلامی است و هر جا انحرافی مشاهده کنیم مداخله می کنیم و به راه راست هدایت می کنیم.