/ایرانیان؛ امتی ولایتمدار/

آیت‌الله حیدری: مسائل مربوط به فتنه 88 فراموش نشدنی است

9 دي

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان گفت: نهم دی به عنوان چراغ راهنمایی که همواره فرا راه مسیر حیات‌بخش است، باید تکریم و بزرگ داشته شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خوزستان- آیت‌الله محسن حیدری در مراسم گرامیداشت نهم دی که شب گذشته در مسجد امام حسن عسکری(ع) اهواز برگزار شد، عنوان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری نهم دی از ایام‌الله است و یوم‌الله آن روزی است که دست قدرت خداوند از آستین بندگان خویش بیرون می‌آید.

وی با بیان اینکه بنا بر تعریف مذکور یقیناً نهم دی از ایام‌الله است و باید گرامی داشته شود، ادامه داد: این روز به عنوان چراغ راهنمایی که همواره فرا راه مسیر حیات‌بخش است باید تکریم و بزرگ داشته شود.

امام جمعه موقت اهواز گفت: در نهم دی مردم با مشاهده دراز شدن دست تطاول فتنه‌گران و منافقان به سوی عزیزترین مقدسات یعنی عاشورا و امام حسین(ع)، با شور و غیرت حسینی آن طوفان سهمگین را برای ایزوله کردن فتنه 88 برپا کردند.

آیت‌الله حیدری تصریح کرد: قطعاً رهبری‌های خردمندانه و حکیمانه مقام معظم رهبری راه‌گشا بوده و هست و ان‌شاءالله خواهد بود. بصیرتی که ملت ما به برکت رهبری‌های امام امت و شهیدان دفاع مقدس دارند، بستری مبارک و عظیم بود که زمینه‌ساز خلق حماسه نهم دی شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، در خوزستان، آیت‌الله حیدری در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: هر حزب و گروهی نسبت به مواضع و کارکرد خود غرور پیدا می‌کنند. سران فتنه نیز گروهی هستند که خود را قبول دارند و در هیچ زمانی توبه نکردند.

وی با بیان اینکه سران فتنه همواره این غرور را داشتند، افزود: اکنون در فضای ایجاد شده در نظرشان فرصت مناسبی پیش آمده ‌که طلبی از نظام و انقلاب داشته باشند، ولی ملت آنها را شناخته‌اند و مهر بطلان بر آنها زده‌ و این قابلیت را ندارند که مدعی باشند.

آیت‌الله حیدری به نقش رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: نقش رسانه روشنگری است و باید حقایق را بگویند. لازم است حقایق برای مردم بازگو شود و نباید دچار جوزدگی شد و منفعل از جریانات روز عمل کرد، خبرنگاران و افرادی که رسالت اطلاع‌رسانی را بر دوش دارند، نباید مرعوب این جو شوند. مسائل مربوط به فتنه و نهم دی‌ماه فراموش نشدنی است و نیاز به یادآوری دارد، چرا که گذر زمان سبب غفلت برخی خواهد شد و نسل‌های جدید نیز باید توجیه و تبیین شود و ‌وظیفه‌ اهل رسانه در این راستا اطلاع‌رسانی است.

انتهای پیام

کد N32701