برگزاری جلسه شورای سیاستگذاری مالکیت معنوی

پورمحمدی: دشمن لحظه‌ای از ما غافل نیست

ايران,وزير دادگستري,پورمحمدي

وزیر دادگستری در جلسه شورای سیاستگذاری مالکیت معنوی، میراث عظیم دینی و تمدنی را مهمترین مالکیت معنوی دانست.

وزیر دادگستری در جلسه شورای سیاستگذاری مالکیت معنوی، میراث عظیم دینی و تمدنی را مهمترین مالکیت معنوی دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در جلسه شورای سیاستگذاری مالکیت معنوی در سخنانی به تشریح اوضاع کنونی حاکم بر جهان پرداخت با بیان این‌که «ملت ما مفتخر به پیروی از راه پیامبر بزرگ اسلام و ائمه معصومین هستند»، تدین به دین اسلام را عامل افزایش برکات و عنایات دانست و افزود: در این دنیای وانفسا که همه چیز قلب شده و حقایق مسخ و ارزش‌ها لگدکوب شده‌اند و بدی‌ها و زشتی‌ها سکه بازار و در مقابل حقیقت و پاکی و طهارت به زاویه رفته و غبار محجوریت یا بدعت و فتنه بر آن‌ها نشسته است، رسالت بزرگی بر دوش ماست.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالروز نهم دی ماه خاطرنشان کرد: باید بدانیم که دشمن لحظه‌ای از ما غافل نیست و از هر حرکت و اشتباه ما بهره‌برداری و سوءاستفاده می‌کند و سخت‌ترین لطمات را بر ما وارد می‌آورد.

وی گفت: ما سختی‌های بسیاری را پشت سر گذاشته‌ایم و پاداش بزرگی در پی تحمل سختی‌ها و مرارت‌ها وجود دارد و هرکه می‌خواهد به قله برسد باید سختی‌های راه نیز تحمل کند.

وزیر دادگستری ادامه داد: در حوادث سال 88 نیز امام حسین(ع) به کمک ما رسید و فتنه‌ای را که دامنگیر ما شده بود و شقاق شدید اجتماعی را بوجود آورده بود با حضور آگاهانه و پرشور مردم همچون آبی شفاف و شفا بخش پاک کرد و از بین برد.

وی که رییس مرجع ملی کنوانسیون مالکیت معنوی است در ادامه این جلسه گفت: مهمترین مالکیت معنوی ما همین میراث عظیم دینی و تمدنی ماست و نباید خود را در چند کنوانسیون رسمی و محدود محبوس کنیم؛ بدانیم فراتر از این مسایل میراث بزرگی در اختیار ماست که متولی و مسوول این میراث در تاریخ معاصر هستیم که میراثی فرابخشی، فرامنطقه ای و فراملی است.

وی در پایان با اعلام این مطلب که دولت مرجع جدی تصمیم‌گیری و هماهنگی است، در زمینه مالکیت معنوی خواستار احصای تمامی عرصه‌های مرتبط و ارایه تعریف دقیق از مفاهیم شد تا بر پایه آن بتوان به نظامنامه‌ای هماهنگ و جامع دست یافت.

انتهای پیام

کد N32630