آسانژ: آمریکا همچون تسلیحات اتمی جاسوسی‌هایش را هم رها نمی‌کند

افشاگر ویکی لیکس با ارائه یک مثال تاریخی گفت که آمریکا جاسوسی و شنود راهبردی خود را نیز همچون تسلیحات اتمی‌اش رها نخواهد کرد.

افشاگر ویکی لیکس با ارائه یک مثال تاریخی گفت که آمریکا جاسوسی و شنود راهبردی خود را نیز همچون تسلیحات اتمی‌اش رها نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جولیان آسانژ، افشاگر ویکی‌لیکس در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی راشاتودی گفت: این قدرت‌ها داوطلبانه از اختیارات و توانایی‌های عمده خود برای کنترل دنیا صرف نظر نمی‌کنند.

آسانژ عنوان کرد که علی‌رغم لابی‌ها و انتقادهای زیاد، باز هم آمریکا تسلیحات گسترده هسته‌ای خود را حفظ کرد.

وی تصریح کرد: آمریکا می‌توانست بدون هیچ مشکلی تسلیحات هسته‌ای خود را کاهش دهد اما همچنان پنج تا شش هزار سلاح اتمی دارد.

آسانژ همچنین گفت: ادوارد اسنود، مقاطعه‌کار سابق و افشاگر آژانس امنیت ملی با مشاهده اقدام بردلی مانینگ، افشاگر اسناد ویکی‌لیکس، تهییج شد. ‌آنها نشان دادند که در دولت آمریکا، قدرت جنبه اخلاقی ندارد و اینکه تغییر این سیستم از درون غیرممکن است.

جولیان آسانژ با اظهار امیدواری نسبت به شکل‌گیری یک فرهنگ جدید در بین جوانان 15 تا 35 سال گفت که این نسل، نسل قدیمی‌تر سازمان‌های رسانه‌ای را شکست خواهد داد. وی برای مثال گفت که روزنامه‌های واشنگتن‌پست، نیویورک تایمز و گاردین آزاد و صادق نیستند زیرا بخشی از موسسات دولتی محسوب می‌شوند.

آسانژ با ستایش از تاثیر ویکی لیکس گفت که "این افشاگری‌ها باعث تغییر نگاه ما به رسانه‌ها شد."

افشاگر ویکی‌لیکس همچنین گفت که توانایی به دست آوردن اطلاعات از سیستم دولت آمریکا در حال افزایش و مجازات آن نیز به گونه‌ای در حال کاهش است.

آسانژ در نهایت تصریح کرد: پس گرفتن حریم خصوصی انسان‌ها مانند همان پس گرفتن آزادی اطلاعات و دموکراسی است.

انتهای پیام

کد N32594