لاریجانی:

آمریکا و رژیم صهیونیستی پاسخ ملت را در 9 دی شنیدند/ 9 دی ظهور شکوفایی ملت در برابر سبکسری غرب بود

مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه 9 دی ظهور شکوفایی اراده ملت ایران در برابر سبکسری غرب بود، گفت: ملت ایران غربی ها را در طول 34 سال پس از انقلاب در میدان های مختلف آزمودند و آمریکا و رژیم صهیونیستی در حرکت جهنده مردم در 9 دی پاسخ ملت ایران را شنیدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت ایام ارتحال رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و بیان نکات تاریخی در خصوص مظلومیت اهل بیت گفت: برادران و خواهران قدرت مسلمانان که امروز بیش از 1.5 میلیارد است به دلیل هر نوع سوء تدبیر که نگرانی پیامبر اعظم(ص) بود امروز آلت دست قدرت های بزرگ شده است و هویتی از خویش بروز نمی دهد چه در سیاست و چه در فرهنگ و چه در اقتصاد.

نماینده مردم قم ادامه داد: در این میانه اگرچه تلاش هایی از سوی مصلحان اسلامی نظیر سید جمال اسدآبادی، سید قدس و مراجع در دوران ملی شدن صنعت نفت انجام شد لکن کمتر توانست تاب بیاورد و اکثر این ناکامی ها صرفاً به خاطر ماجراجویی های قدرت های بزرگ نبود بلکه به دلیل تفرقه و بی توجهی به مسایل مهم و عدم وحدت مسلمانان بود که نمونه ای از سوء تدبیر را می توان در این حرکت های اصلاحی مشاهده کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت انقلاب اسلامی به رهبری امام(ره) مسیر جدیدی را ایجاد کرد که اصلاح آن در احیای سنت پیامبر و مکتب علوی در حکومت به جای قرار گرفتن در زد و بندهای حکومت های جهانی ثقل استواری نظام را بر رای اعتقادی ملت قرار داد و سکان این حاکمیت در ولایت مستقر شد و استراتژی وحدت امت اسلامی به جد پیگیری شد.

وی ادامه داد: گرچه در این راه دولت های مستبد از یک طرف و مساله سازی های قدرت های بزر گ موانعی ایجاد کردند اما جاذبه این تفکر راه خود را بین ملت های مظلوم مسلمان باز کرد. در مساله فلسطین مسیر مقاومت را عملاً مقاومت نمود

لاریجانی تصریح کرد: امروز همگان در صحنه بین المللی درک نموده اند که حرکت مقاومت در مساله فلسطین به نقطه تعیین کننده خود رسیده است.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی در مقابل قلدری های آمریکا و غرب استقامت کرد و این استراتژی موجب هوشیاری ملت های مسلمان گردید به طوری که در سیاست های وحشیانه آمریکا در افغانستان و عراق گاه جمهوری اسلامی به تنهایی مجبور شد از مظلومیت این ملت ها حمایت کند و در این راه گرچه هزینه هایی را تحمل کرد اما نتیجه آن سرافرازی ملت قدرتمند ایران بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملت های اسلامی در این حرکت به بیداری رسیدند به طوری که آمریکا را از عراق اخراج کردند و در لبنان با شکست مفتضحانه مواجه شدند و عنقریب از افغانستان نیز اخراج می شوند.

وی تاکید کرد: در مساله هسته ای با همه فراز و فرودهای آن، ایستادگی در مقابل زیاده خواهی های غرب ملت ایران را صاحب فناوری صلح آمیز هسته ای کرد و با تکیه بر استقلال عملی صاحب فن شد و حتی در فناوری های نوین به جایگاه قابل قبولی دست یافت.

لاریجانی افزود: در حرکت اقتصادی کشور و آبادانی شهرها و روستاها گام های بزرگی برداشته شد که در سطح زندگی مردم موثر بود گرچه در ابعاد اقتصادی به دلیل تغییر سیاست ها و گاه کجروی و راست روی بی جهت و گاه با بی تدبیری دولت ها در بیشتر موارد و یا با رفتار ستمکارانه غرب مشکلاتی پیدا کرد که برخی مشکلات ما در حوزه اقتصاد نتیجه آن است.

وی تصریح کرد: حرکت به سوی استقلال اقتصادی و عدالت اجتماعی استراتژیک سنجیده ای بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این دوره با یک ارزیابی کلان می توان متوجه شد نقش ولایت فقیه در پیمودن صراط درست نظام مخصوصاً موضوع استراتژیک بی بدیل بوده است چه در زمان امام (ره) و چه در زمان رهبر فرزانه انقلاب.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزایش توان ملی کشور و نقش آفرینی نظام در مسایل مهم منطقه که اکثراً بی نظیر است نتیجه راهبری ولایت فقیه بوده است. البته سهم بی تدبیری های دولت ها در مسایل اقتصادی که گاه در نظام های دموکراتیک بروز پیدا می کند را نمی توان نادیده گرفت.

وی با بیان اینکه موضوع فتنه 88 را باید در چنین متنی مورد بررسی قرار داد گفت: در حرکت نوینی که در طول تاریخ اسلام بی بدیل بوده و در سه دهه اخیر ثمرات آن مورد یاس دشمنان اسلام گشته نمی توان یکباره نادیده گرفت و صرفاً به بهانه یک انتخابات ماجراجویی راه انداخت که به اعتبار یک نظام پرقدرت لطمه وارد نمود.

لاریجانی ادامه داد: به همین علت آمریکا و رژیم صهیونیستی با گفتار ها و رفتارهای احمقانه به پرگویی و تحقیر ملت ما پرداختند. این حرکت نوعی ظرفیت سوزی سال ها تلاش ملت ما بود که با نگاه نافذ رهبری و با ایستادگی ملت علاج گردید.

وی یادآور شد: ملت ایران در چند برهه چنین حرکت هایی از خود نشان داد که برای همگان مکشوف شد که با ملتی آگاه روبرو هستند. ابتدا در پیروزی انقلاب که علیرغم توطئه های مختلف حتی کودتا و تفرقه افکنی داخلی با پیروی از ولایت امام و حضور جدی در صحنه ساختار نظام دیکتاتوری را برچیدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ملت ایران در جنگ تحمیلی با حضور غیرتمندانه در جبهه ها در مقابل صف شرق و غرب و بدصفتان منطقه ای ایستادگی نموده و سرافرازی ملت را تضمین نمودند.

وی افزود: در جریان بنی صدر با مساله قصاص که با صحبت امام(ره) که مخالفت با لایحه قصاص را در حد ارتداد اعلام کردند ملت به خیابان ها ریختند و صحنه را تغییر دادند و این حرکت مردمی به فرار بنی صدر منجر شد.

لاریجانی ادامه داد: ملت ایران در 23 تیر حرکت بداندیشان داخلی و خارجی را در ماجرای 17 تیر عقیم کردند و در 9 دی ماه که پس از ماه ها مساله سازی داخلی و خارجی پس از توهین آشکار در عاشورای حسینی با حضور در صحنه پیام ایستادگی و مقاومت ملت را به فریب خوردگان داخلی رساندند و نشان دادند ملت ایران ملتی با شرف، با وفا و معتقد به اسلام و دلداده انقلاب و ولایت فقیه است.

وی تاکید کرد: ملت ایران به هیچکس اجازه نمی دهد با مبانی اصیل و ارزش های آن بازی کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی 9 دی را ظهور شکوفایی اراده ملت در مقابل کج اندیشی استکباری خواند گفت: 9 دی نشان داد ملت ایران فرزندان راستین رهبری هستند که فرمود مرگ باعزت بهتر از زندگی با ذلت است.

وی ادامه داد: یکی از مناظر بی پروایی آن دوره نوع موضع گیری های رئیس جمهور و کنگره و وزیر خارجه آمریکا و سردمداران رژیم صهیونیستی نسبت به شرایط فتنه در ایران بود. آنان با ناشی گری بودجه تصویب کردند، حمایت سیاسی کردند، حمایت رسانه ای نمودند.

لاریجانی ادامه داد: بسیاری از غربی ها در رسانه های خود زبان به موعظه ایران گشودند غافل از این که ملت ایران این ضرب المثل فرانسوی ها را به خوبی به خاطر دارند که اگر روباه موعظه می کند مواظب غازهای خود باشید.

وی تاکید کرد: ملت ایران غربی ها را در طول 34 پس از انقلاب در میدان های مختلف آزمودند و نسبت به عیار صداقتشان در دلسوزی های روباه صفتانه شان به درستی ارزیابی دارد و قاعدتاً آمریکا و رژیم صهیونیستی در حرکت جهنده مردم در 9 دی پاسخ ملت ایران را شنیدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مطمئن باشید آن غریو خشمگینانه ملت را مستمراً می شوند.

وی سخن خود را با این حدیث قدسی از رسول الله به پایان برد: خداوند فرمود هر کسی ولی از اولیا و دوستداران مرا مورد اهانت قرار دهد در حقیقت برای جنگ با من کمین کرده است.