۰
ولید المعلم :

ایران باید در کنفرانس "ژنو 2" شرکت کند / اولویت ما مبارزه با تروریسم است

  • ۱۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
آفریقا و خاورمیانه

وزیر خارجه سوریه بار دیگر با تاکید بر ضرورت مشارکت جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس ژنو 2 خواستار توقف حمایت عربستان و متحدانش از گروههای تروریستی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری الشرق الاوسط، ولید المعلم گفت سوریه بر ضرورت مشارکت ایران در کنفرانس ژنو 2 تاکید و برای برگزاری این کنفرانس تلاش می کند.

المعلم تصریح کرد جلوگیری از مشارکت ایران در کنفرانس به دلایل سیاسی از سوی آمریکا و کسانی که خود را اپوزیسیون می نامند، غیر منطقی و غیر معقول است.

وزیر خارجه سوریه افزود دمشق با توجه به داشتن دیدگاه واضحی که برخاسته از خواسته های ملت سوریه است، برای برگزاری کنفرانس ژنو 2 تلاش می کند.

المعلم در خصوص موضع روسیه درباره کنفرانس ژنو 2 اظهار داشت این موضع بر اولویت داشتن مبارزه با تروریسم تاکید می کند، زیرا دستیابی به راه حل سیاسی پیش از مبارزه با تروریسم و پایبندی کشورهای حامی تروریسم به توقف حمایت از آن و پایان دادن به حمایت تسلیحاتی و مالی از تروریستها ممکن نیست.

خاطر نشان می شود آمریکا و متحدانش در حالی در برابر مشارکت ایران در کنفرانس ژنو 2 مشارکت می کنند که از کشورهای حامی تروریستها به ویژه عربستان و قطر و ترکیه برای شرکت در این کنفرانس دعوت کرده است، در حالی که این کشورها با حمایت گسترده مالی و  تسلیحاتی از گروههای تروریستی، مانع اصلی تلاشها برای حل مسالمت آمیز بحران سوریه هستند.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.