بررسی وضعیت زائران ایرانی در عتبات عالیات در کمیسیون شوراها

وضعیت زائران ایرانی در عتبات عالیات در حاشیه جلسه امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر خجسته با اعلام این خبر افزود: حضور گسترده و غرورآفرین شیعیان جهان در اربعین حسینی و عزیمت هموطنانمان به عتبات عالیات، نیازمند نظم‌دهی و برنامه‌ریزی دقیق و منظم است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، عشق جهان به حسین (ع) را محدود به شیعیان ندانست و گفت: عشق به حسین (ع) عشقی جهانی و محدود به منطقه خاصی نیست و به نظر می‌رسد که ما در این باره نباید با سهل‌انگاری عبور کنیم.

وی توجه به رفاه و امنیت زائران در عتبات عالیات را نکته بسیار مهمی در سیاست خارجی ایران دانست و گفت: این حضور افتخارآفرین نیازمند تامین رفاه و امنیت برای عزیزان زائر می‌باشد که لازم است دستگاه‌های متولی امر از قبیل وزارت خارجه و سازمان حج و زیارت در این خصوص دقت و همت جدی به خرج دهند.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور افزود: براساس گزارشی که توسط دکتر زاکانی از سفر به شهرهای مقدس نجف و کربلا ارائه شد، مقرر گردید تا گزارشی در این خصوص تهیه و عملکرد دستگاه‌های متولی در اعزام زائران بررسی گردد.

گفتنی است در بخشی از جلسه امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور علیرضا زاکانی، عضو کمیسیون شوراها و نماینده تهران گزارشی از سفر چند روز اخیر خود به عتبات عالیات را به اطلاع اعضای کمیسیون رسانده و از مهمان‌نوازی و خدمات گسترده مردم عراق به زائران ایرانی تقدیر و تشکر نمود.

انتهای پیام

کد N32146