بیانیه جهاد دانشگاهی بمناسبت 9 دی؛ روز بصیرت و میثاق امت با ولایت

جهاد دانشگاهي,9 دي

جهاد دانشگاهی به مناسبت فرا رسیدن 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

اَللّهُمَّ... وَ اَثْبِتِ الْحَقَّ فی سَرائِرِنا، فَاِنَّ الشُّکوکَ وَ الظُّنونَ لَواقِحُ الْفِتَنِ وَ مُکَدِّرَةٌ لِصَفْوِ الْمَنائِحِ وَ الْمِنَنِ؛ اَللّهُمَّ احْمِلْنا فی‏ سُفُنِ نَجاتِکَ

خدایا... حق را در درون ما استوار گردان، زیرا شک‌ها و گمان‌ها بارورکننده آشوب‌ها، تیره‌کننده عطاها و بخشش‌های زلال و بی‌آلایش‌اند، خدایا ما را بر کشتی‌های نجاتت بنشان.

"برگرفته از مناجات خمس‌عشره امام سجاد (ع)"

... .این حرکت، حرکت بزرگی بود و کار بزرگی هم انجام داد.

... مردم آمدند بساط فتنه و فتنه‌گران را در هم پیچیدند. لذا حادثه‌ی 9 دی یک حادثه‌ی ماندنی در تاریخ ماست. من آن سال هم گفتم که این حادثه، حادثه‌ی کوچکی نیست. این حادثه، شبیه حوادث اول انقلاب است. این حادثه بایستی حفظ شود، بایستی گرامی داشته شود.

(از فرمایشات مقام معظم رهبری – 21 /9/ 90)

و اینک یکبار دیگر در آستانه روز بزرگ و بیاد ماندنی 9 دی قرار گرفته‌ایم. روزی که مردم با حضور پرصلابت و با حرکت عظیم خود، با متجلی ساختن بصیرت و هوشمندی و ولایتمداری و پیروی از رهبری آگاه خود، حادثه‌ای سترگ آفریدند و فتنه‌ای موحش را از پیش‌رو برداشتند. 9 دیماه 88 نشان داد که پیوند امام و امت که عزت، استقلال، بیداری اسلامی و ده‌ها موهبت دیگر را بدنبال داشته است، پدیده‌ای زودگذر و نهالی بی‌ریشه نیست که در مواجهه با طوفان‌های سهمگین دشمنان و تهاجمات آنان به ورطه‌ی نابودی و سستی و انحراف رود و بدون تردید یادآوری و بزرگداشت این حماسه، باورهائی سرشار از سرافرازی و امیدآفرینی را تقویت می‌کند و حوادث غم‌بار آن چراغ راه آینده و نوید رشد و بالندگی انقلاب اسلامی و یادآور این نکته است که محصول استقامت و پایمردی در راه حق میوه شیرین توکل بر خدا و استمداد از اوست.

جهادگران جهاددانشگاهی در سالرزو این حماسه بزرگ و در آستانه سالروز رحلت جانسوز پیامبر بزرگ اسلام(صلی‌الله علیه‌وآله‌وسلم) و شهادت ارکان هدایت حضرت امام مجتبی(علیه‌السلام) و امام رضا (علیه‌السلام)، بار دیگر همگام با سایر اقشار جامعه اسلامی، متحد و یکپارچه و با گام‌هایی استوار، بزرگی و جلال خداوند سبحان را از اعماق جان فریاد می‌کنند و به مدد کلمه توحید، رسالت نبوی و ولایت علوی با اعلام وفاداری کامل نسبت به سلاله رسول اکرم(صلی‌الله علیه‌وآله‌وسلم) حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) بر جهاد مقدس خود تا تحقق کامل وعده‌های الهی، جانانه پای می‌فشارند.

اعضای این نهاد انقلابی به برکت این روز پیمان خود را با امام راحل عظیم‌الشأن و شهدای راه نورانی اسلام به ویژه شهدای جهاد علمی تازه می‌کنند و بر تبعیت از اسلام ناب محمدی(ص) و پیروی کامل از رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) تأکید نموده و تداوم جهاد در همه عرصه‌های علمی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را رمز از پیش‌روی برداشتن مشکلات می‌دانند

انتهای پیام

کد N32030