رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

مدارا، یکی از اصول مدیریت اسلامی است

سازمان قضايي نيروهاي مسلح

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: مدارا از اصول مدیریت است و تا جای که ممکن است از این خصیصه استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، حجت‌الاسلام و المسلمین بهرامی با توجه به نزدیک شدن رحلت پیامبر مکرم اسلام (ص) و اشاره به زندگانی پربرکت ایشان، رافت و رحمت را از اصول برجسته زندگانیش دانست و خاطرنشان کرد: رافت و مهربانی از دل نرم و بی‌آلایش سرچشمه می‌گیرد و در آیینه زندگی متبلور می‌شود.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های انسان‌های موحد، مهربانی است. خداوند چون خود مظهر رحمت و رافت است، دوست دارد آنان که آینه‌دار جلوه لایزالی او هستند دارای این صفت شوند، بر این اساس این صفت نیکو در پیامبر گذاشته شده که سبب رحمت برای مومنین باشد.

بهرامی ادامه داد: این رافت و رحمت باید برای همه ما سرمشق باشد و به تعبیر شهید مطهری مدیریت رحمانی که خاص خداوند تبارک و تعالی است سبب تدبیر و اداره جهان قرار گرفته است؛ لذا یکی از موارد اصول مدیریت مدارا است و باید تا جایی که ممکن شود از این خصیصه استفاده کرد و بهره‌مند شد.

بهرامی در بخش دیگری بیان کرد: دستگاه قضایی در گذشته عدلیه خوانده می شد؛ چرا که طبق حدیث شریف بهترین نور چشمی برای حکمرانان و حکومت داران، استواری عدالت در جامعه و بروز و ظهور مودت و دوستی مردم است که البته این عدالت نه تنها در رسیدگی به پرونده بلکه سرعت و دقت در رسیدگی را نیز با خود همراه داشته باشد و اگر به کسی ظلمی رفت در اقل زمان به حق خود برسد.

رییس سازمان قضایی با تشکر از مجموعه قضایی استان کرمانشاه، موفقیت در میان این حوزه را مرهون همدلی و وفاق همه‌ مدیران دانست و گفت: تشریک مساعی که در بین مسئولان حوزه قضایی این استان وجود دارد مثال‌زدنی است و شاید بشود آن را سرمشقی برای بسیاری از حوزه های دیگر قرار داد.

انتهای پیام

کد N31913