زمانیان در گفت‌وگو با ایلنا:

مبارزه با فساد باید به دغدغه اذهان عمومی تبدیل شود

مجلس

وی گزارش تحقیق و تفحص مجلس از تامین اجتماعی را سیاسی و جناحی ندانست و گفت: این گزارش بخشی از واقعیت‌های فساد در تامین اجتماعی بود و در گزارش هم عنوان کردیم که این تنها کلیات بحث فساد بود و هنوز بسیاری از جزئیات مشخص نشده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: باید زمینه‌سازی‌های لازم صورت گیرد که مبارزه با سوء استفاده از بیت‌المال و فساد به شکل قطعی در اذهان عمومی به یک دغدغه تبدیل شود.

سعید زمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص دستور رییس‌جمهور برای شناسایی هرچه سریع تر مجرمان اقتصادی و  فساد  اظهار کرد: در پشت تخلف و رانت خواری‌های که در کشور صورت می‌گیرد، افراد سودجویی قرار دارند که با سو استفاده از وضعیت اقتصادی کشور دست به چنین کارهایی می‌زنند که باید دستگاه قضایی و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به شکل جدی باید آن را پیگیری کنند.

وی گزارش تحقیق و تفحص مجلس از تامین اجتماعی را سیاسی و جناحی ندانست و گفت: این گزارش بخشی از واقعیت‌های فساد در تامین اجتماعی بود و در گزارش هم عنوان کردیم که این تنها کلیات بحث فساد  بود و هنوز بسیاری از جزئیات مشخص نشده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با حمایت از تحقیق و تفحص های مجلس از نهادهای کشور عنوان کرد: با پیگیری مجلس بسیاری از فسادهای دستگاهها مشخص شده است و چهره‌ی افرادی را که اموال بیت المال را حیف و میل کرده اند مشخص شده است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طبق واقعیت‌ها و اسناد و مدارکی که وجود دارد؛ آقای محجوب به عنوان رئیس کمیته تحقیق و تفحص اظهارات خود را بیان کرده است و اظهار نظرها در چارچوب کلیات گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی بوده است.

عضو کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی با بیان این که مبارزه با فساد باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود ا،ظهار کرد: باید زمینه‌سازی‌های لازم صورت گیرد که مبارزه با سوء استفاده از بیت‌المال و فساد به شکل قطعی در اذهان عمومی به یک دغدغه تبدیل شود.

زمانیان در پاسخ به این سوال که آیا همان کسانی که از دور زدن تحریم ها و ادامه شرایط فعلی استفاده‌های لازم را می‌کنند امروز توافقات ژنو را زیر سوال می برند، ابراز کرد: شرایط تحریم موجب شده است که افرادی رانت خواری کنند و منافع ملی و بیت المال را برای خود به غارت ببرند که می بایست با آن‌ها برخورد شود و از سوی دیگر مذاکره کنندگان ضمن حفظ خواسته‌ها و اصول جمهوری اسلامی سعی کنند که فشار کنونی بر مردم برداشته شود و با هوشمندی لازم تحریم ها از میان بردارند.

کد N31731