امام جمعه قم: مذاکره‌کنندگان با عزت به مذاکرات ادامه دهند

مذاكرات ايران و گروه 1 5,قم,9 دي

امام جمعه موقت قم خطاب به تیم مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایران گفت: ما و مردم به شما فرزندان کشور اعتقاد داریم و از شما می‌خواهیم در مذاکرات با حفظ خطوط قرمز با عزت به پیش بروید، یعنی نه به لبخندهای آنها دل ببندید و نه از تهدیدهای آنها بهراسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد سعیدی در تجمع حوزیان با عنوان بصیرت و میثاق با ولایت عاشوراییان، با تاکید بر اینکه "مردم با غیرت جمهوری اسلامی ایران از هیچ‌گونه تهدیدی هراس ندارند"، افزود: ملت ایران هرگز به لبخندهای آمریکا اعتماد نخواهند کرد. دشمنان بدانند که ملت ایران در مقابل هرگونه دشمنی با اسلام و انقلاب اسلامی می‌ایستد و شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نمی‌کند.

وی با بیان اینکه "تهدیدات آمریکا بی‌اساس و بدون منطق است"، تاکید کرد: تا زمانی که آمریکا سخنان خود را برای دلخوشی اسرائیل، همراه با تهدید مطرح می‌کند، مردم ایران آن میز و گزینه‌هایی را که آمریکا می‌گوید و برای ما ارزشی ندارد، بر سرشان خواهد کوبید.

امام جمعه موقت قم در ادامه اظهار کرد: اهداف شومی توسط دشمن در سال 88 طراحی شد تا بتوانند میان مردم اختلاف و دو دستگی ایجاد کنند و ملت ایران را در مقابل یکدیگر قرار دهند. با وجود تلاش‌های دشمن در ایجاد فتنه و اختلاف، ملت ایران از این امتحان سربلند بیرون آمد و با حضور خود در حماسه 9 دی دشمن را به خشم آورد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان اینکه "توطئه‌های دشمن در ایجاد اغتشاش مورد تائید هیچ گروه سیاسی نبود"، تصریح کرد: مهم‌ترین هدف دشمن در این توطئه، ایجاد جنگ داخلی و شورش در مخالفت با نتایج انتخابات بود اما ملت ایران با تکیه بر ولایت‌مداری از این امتحان سربلند بیرون آمد و توطئه دشمن را شکست داد.

سعیدی همچنین گفت: غربی‌ها در جریان توطئه سال 88 به اغتشاشات دامن زدند تا به خیال خود با کودتای مخملی نظام را نابود کنند و عده‌ای که وابسته به جریانی نبودند با استفاده از موقعیت، فجایعی را به بار آوردند که مورد تائید هیچ‌یک از گروه‌های سیاسی و احزاب نبود. 9 دی حماسه‌ای تاریخ‌ساز در خنثی شدن همه توطئه‌های دشمن بود و رهبر معظم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی برای اعلام برائت از دشمنان داخلی و خارجی فرصتی 8 ماهه تعیین کردند که در این میان تعداد زیادی از توبه کنندگان در 9 دی ماه به مردم پیوستند.

وی به تجمع حوزویان اشاره کرد و افزود: حضور مردم و حوزویان در این تجمع بزرگ، تجدید پیمان با رهبر معظم انقلاب است تا نشان دهیم که با هرگونه فتنه مبارزه می‌کنیم. همچنین این تجمع از دستگاه دیپلماسی کشور می‌خواهد بدون هیچ‌گونه هراسی از تهدیدهای دشمن به مسیر خود ادامه دهند و با صلابت از حقوق کشور دفاع کنند. از دستگاه‌های مسئول می‌خواهیم افرادی را که با لجاجت به فتنه دامن می‌زنند، به سزای اعمال خود برسانند؛ هرچند ملت ایران با تجدید پیمان با آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی در مقابل فتنه‌های دشمن ایستاده‌اند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در پایان اظهار کرد: فتنه‌گرانی که به دشمن پناه بردند و به جمهوری اسلامی پشت کردند، قابل تطهیر نیستند زیرا خطری به مراتب بدتر از دشمنان اسلام برای این ملت دارند.

انتهای پیام

کد N31694