خباز در واکنش به کارت زرد مجلس به فرجی دانا:

صحبتهای وزیر علوم قانع‌کننده بود/شاید درباره انتصاب‌ها از وزیر اطلاعات سابق نظر گرفته‌اند

سیاسی

معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رییس جمهور با بیان این‌که پاسخ وزیر علوم در مجلس به سوال نمایندگان بسیار عالمانه‌، روشن و منطقی بود گفت: به نظر من صحبت‌های وزیر علوم در مجلس جواب منفی نداشت و نمی‌دانم چطور باید صحبت کرد که قانع‌کننده تلقی شود؟

معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رییس جمهور با بیان این‌که پاسخ وزیر علوم در مجلس به سوال نمایندگان بسیار عالمانه‌، روشن و منطقی بود گفت: به نظر من صحبت‌های وزیر علوم در مجلس جواب منفی نداشت و نمی‌دانم چطور باید صحبت کرد که قانع‌کننده تلقی شود؟

محمدرضا خباز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به قانع نشدن نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به توضیحات وزیر علوم در جلسه امروز (یک شنبه)مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که سوالی که از آقای فرجی دانا شد بسیار روشن بود توضیح داد: این سوال از وزیر مطرح شد که چرا از وجود دو نفر از افرادی که در مجلس رای اعتماد نیاورده بودند به عنوان مشاور و معاون خود استفاده کرده است؟

وی در ادامه به پاسخ وزیر علوم به نمایندگان مجلس اشاره کرد و گفت: پاسخ آقای فرجی دانا این بود که نمایندگان مجلس به آقایان توفیقی و میلی‌منفرد به عنوان وزیر رای اعتماد ندادند و این طور نیست که کسی در مجلس به عنوان وزیر رای اعتماد نیاورد، به عنوان معاون وزیر نتواند خدمت کند.

خباز به اشاره وزیر علوم به صحبت‌های رییس مجلس شورای اسلامی بعد از رای نیاوردن آقای توفیقی و میلی‌منفرد اشاره کرد و توضیح داد: رییس مجلس شورای اسلامی پس از رای نیاوردن آقایان توفیقی و میلی منفرد اعلام کرده بودند که برای این آقایان آرزو می‌کنیم که در سمت‌های دیگری بتوانند به نظام اسلامی خدمت کنند. که این حرف عاقلانه است.

معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رییس جمهور خاطرنشان کرد: ممکن است این موضوع مطرح باشد که شاید این افراد پرونده داشته باشند. اما آقای فرجی دانا در این رابطه تاکید داشتند که این حرف را از نظر قانونی وزارت اطلاعات دولت تدبیر و امید باید تعیین کند و ما استلام کردیم وزارت اطلاعات گفته است که این آقایان مشکلی ندارند و البته اگر مدرکی علیه هر یک انتصابات بنده به عنوان وزیر علوم پیدا شود آن افراد را همان لحظه کنار می‌گذارم.

خباز افزود: ممکن است دوستان از وزیر اطلاعات سابق نظر خواسته باشند که نه او ما را و نه ما او را قبول داریم و ملاک نظر وزارت اطلاعاتی است که در حال حاضر روی کار است.

وی با ابزار خرسندی از این‌که تریبون مجلس برای استفاده عموم مردم از آنچه در مجلس می‌گذرد، باز است، گفت: در زمان تصویب قانون اساسی عده ای می‌گفتند نباید تریبون مجلس باز باشد و مردم بشنوند، اما امام(ره) فرمود خاصیت جمهوری اسلامی ایران این است که مردم باید از مذاکرات مجلس و نمایندگان آگاه باشند، پس معتقدم مردم به خوبی جلسه امروز را می‌توانند قضاوت کنند، چون صحبت‌های طرفین را شنیده‌اند.

خباز با بیان این‌که به نظر من صحبت‌های وزیر علوم بسیار روشن و قانع کننده بود، اما در مجلس رای زرد گرفت، افزود: وزرای دیگری هم به مجلس می‌آیند باید به همان سیاق یعنی به شکل منطقی وعلمی سخن بگویند چون حرفی که از دهان نمایندگان یا وزرا در مجلس بیرون می‌آید در تاریخ جمهوری اسلامی ایران ثبت و ضبط می‌شود و سال‌های آینده مردم با خواندن این صحبت‌ها با افراد حق‌گو و حق‌جو درود می‌فرستند.

معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رییس جمهور خاطر نشان کرد: سوال کردن از وزرا حق مجلس است و پاسخ صحیح دادن و پافشاری بر مبنای دولت تدبیر و امید حق هر یک از وزرا است.

انتهای پیام

کد N31691