وزیر دفاع: پیوند ملت ایران با ولایت فقیه، عمیق و تثبیت شده است

وزارت دفاع,وزير دفاع,9 دي

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه با خلق حماسه 9 دی خون تازه‌ای در رگ‌های جامعه جاری کرد و نظام اسلا‌می بیمه شد، گفت: امروز هم جنگ ملت ایران با استکبار ادامه دارد؛ بنابراین همه باید دست در دست هم ‌وحدت داشته باشیم.‌

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار حسین دهقان در جمع کارکنان وزارت دفاع با گرامیداشت 9 دی، به فرمایش امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکت نرسد»، افزود: ملت ایران از بدو پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس در مسیر ولایت فقیه حرکت کرده‌اند و به برکت همین اطاعت و پیروی به پیروزی‌های بزرگی دست یافته‌اند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه پیوند ملت ایران با ولایت مطلقه فقیه یک پیوند عمیق و تثبیت شده است، اظهار داشت: تا زمانی که این پیوند برقرار باشد پیروزی از آن ملت ایران خواهد بود.

دهقان در همین زمینه با یادآوری تاریخ انقلاب اسلامی تصریح کرد: در طول انقلاب اسلامی شخصیت‌های بزرگی در ایران بوده‌اند که خدمات قابل توجهی در راه انقلاب و نظام اسلامی ‌داشته‌ا‌ند‌، اما چون در مسیر انقلاب به علل مختلف همراهی با ولایت فقیه را برنتافته‌اند از سیل خروشان ملت ‌ایران عقب مانده و در این مسیر به سرانجام و سرنوشت ‌خوبی نداشتند.

وی با بیان اینکه ولایت فقیه ضامن انقلاب و نظام اسلامی است، تاکید کرد: مشروعیت همه مسئولان در تمام ابعاد از ولایت فقیه است؛ بنابراین باید قدر این نعمت الهی را بدانیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بازخوانی و‌قایع مرتبط با انتخابات 22 خرداد 88 خاطرنشان کرد: قبل از انتخابات رهبری معظم انقلاب درباره انتخابات و پیامدهای احتمالی آن به کرات به مردم، ‌کاندیداها و مسئولان ‌تذکرات و رهنمودهایی ارائه فرمودند‌ و این در شرایط بود ‌که جریاناتی از یک سال قبل ‌به دنبال این بود که مشروعیت انتخابات را زیرسؤال ببرد.

سردار دهقان با بیان اینکه دشمنان از داخل و خارج برای کم رنگ جلوه دادن حضور میلیونی مردم در انتخابات و بی‌فروغ کردن حضور مردم تلاش گسترده‌ای را‌ آغاز کرده بودند، ادامه داد: اما ملت بابصیرت ایران این حق را برای خود می‌دانست که در انتخابات حضوری گسترده داشته باشد و به یکی از کاندیداهایی که مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفتند ‌رأی ‌دهد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری سال 88 با حضور بی‌نظیر مردم برگزار شد، تصریح کرد: اما در این میان برخی افراد نغمه‌هایی مبنی بر عدم صحت انتخابات سر‌ دادند و ‌کسانی که پیوندی با ملت ایران و نظا‌م اسلامی نداشتند به آنها پیوستند.

دهقان ادامه داد: در سایه اعتمادی که جامعه به رهبری انقلاب داشتند از جمعیت ‌معترض‌ تنها تعدادی باقی ماندند که آنها هم کسانی بودند که نقطه تلاقی با نظام اسلامی نداشتند.

وی با تاکید براینکه‌ هیچ سازمان و جریان فکری نمی‌توانست انقلاب اسلامی ایران را از آن بحران به سلامت عبور دهد، گفت: با صلابت رهبری کسانی که به دنبال مطرح کردن خود به عنوان قهرمان ملی بودند به مرده سیاسی تبدیل شدند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه بسیاری از بزرگان در طول مسیر پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی نتوانستند ادامه مسیر بدهند، تاکید کرد: حوادث پیچیده‌ای مثل فتنه 88 ثابت می‌کند که ‌امام خامنه‌ای خلف صالح امام خمینی(ره) شایسته‌ترین شخصیت برای صیا‌نت از انقلاب اسلامی ‌در همه مقاطع و عبور دادن کشتی انقلاب از ‌فتنه‌ها و دشمنی‌هاست.

سردار دهقان با یادآوری اینکه حوادث سال 88، تن ندادن عده‌ای به حاکمیت قانون، فصل‌الخطاب بودن فرمایشات رهبری و مقررات بود، گفت: با لشکرکشی خیابانی که نمی‌توان حقی را احیا کرد ‌و در شرایط که نظام اسلامی دارا‌ی قوانین و مقررات لازم جهت احقاق حقوق اشخاص است،‌ چرا باید عده‌ای با لشکرکشی و آشوب به دنبال احقاق حق خود باشند؟

وزیر دفاع با بیان اینکه رفتارهای سال 88 از سوی برخی کاندیداها پسندیده نبود، گفت: با وجود رهنمودهای ارزشمند مقا‌م معظم رهبری و دعوت‌های صورت گرفته از طرف بزرگان برای تن دادن آقایان به قانون، اما متاسفانه این امر صورت نگرفت و ظلم‌های بسیاری به مردم شد و مشکلات بسیاری از طرف قانون‌شکنان ‌برای کشور به وجود آمد.

وی با بیان اینکه در حوداث سال 88 متاسفانه حریم‌ها شکسته شد، افزود: ‌مردم ایران دیگر نتوانستند این شکسته شدن حر‌مت‌ها را تحمل کنند، چون ملت ایران در طول عمر خود بر سر سفر ائمه معصومان به ویژه امام حسین(ع) بزرگ شده‌اند و جسارت و توهین به امام حسین(ع) و عزادارانش در روز عاشورا قابل تحمل برای ملت ایران نبود.

دهقان ادامه داد: ملت ایران که از جسارت فتنه‌گران در روز عاشورا به ساحت امام حسین(ع) به خشم آمده بودند با حضور عظیم و میلیونی خو‌د ‌حماسه 9 دی را در حمایت از ولا‌یت فقیه و فرهنگ ناب عاشورا خلق کردند‌.

وزیر دفاع با بیان اینکه با خلق حماسه 9 دی خون تازه‌ای در رگ‌های جامعه جاری شد و نظام اسلا‌می را برای همیشه بیمه کرد، اظهار کرد: همه باید دست در دست هم ‌با ‌وحدت در راستای تحقق‌ آ‌رمان‌های والای انقلاب اسلامی گام برداریم و بدانیم که کوچک‌ترین ضعف از طرف ایران، خدشه‌دار شدن آرمان‌های نظام مقدس کشورمان را در پی خواهد داشت.‌

انتهای پیام

کد N31493