سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس:

جعلی بودن اسناد بازگشت پول توسط بابک زنجانی بررسی می شود

مجلس,کمیسیون اصل 90

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با یادآوری اظهارات رییس کل بانک مرکزی مبنی بر این که اسناد پول های واریزی توسط بابک زنجانی جعلی است، گفت: این کمیسیون در حال بررسی این اسناد است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، مصطفی افضلی فرد در حاشیه جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس در جمع خبرنگاران افزود:

ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی بازگشت پول توسط بابک زنجانی را تایید نکرده است.

وی یادآور شد: این کمیسیون در حال بررسی سندهایی است که نشان می دهد زنجانی بدهی خود را پرداخت کرده است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس خاطرنشان کرد: هر فرد در هر موقعیت و مقامی باید پول ملت ایران را برگرداند.

افضلی فرد ادامه داد: این پول براساس گفته های مسوولان رده دوم و سوم بانک مرکزی به حساب این بانک بازگشته است اما با تماسی که روز پنج شنبه با رییس کل بانک مرکزی داشتم، وی اعلام کرد که هیچ پولی از طرف بابک زنجانی به حساب این بانک واریز نشده است.

وی همچنین گفت: کمیسیون اصل 90 مجلس برای بررسی این اسناد صبح امروز جلسه ای برگزار کرد و جلسه بعدی نیز فردا تشکیل می شود.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس تاکید کرد: در گفت و گو با سیف گلایه کردم که وقتی خبری از بانک مرکزی اعلام می شود باید براساس مستندات باشد تا خبرنگاران، مردم، نمایندگان مجلس و مسوولان دچار سردرگمی نشوند.

افضلی فرد یادآور شد:در جلسه صبح امروز برای پرهیز از تناقض گویی مهدی گودرزی معاون بین الملل بانک مرکزی نیز حضور داشت تا موارد مطرح شده با وی هماهنگ شود.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی همچنین درباره پرونده رضا ضراب تبعه ایرانی بازداشت شده در جریان فساد مالی اخیر در ترکیه و ارتباط وی با بابک زنجانی تصریح کرد: پس از بررسی پرونده بازگشت بیش از دو میلیارد یورویی که بابک زنجانی باید به کشور بازگرداند به این پرونده نیز رسیدگی می کنیم.

سیام(3)**9103**1336
کد N31379