کوچک زاده: انتصابات در وزارت علوم توصیه ای بوده است

مجلس,کوچک زاده

تهران - ایرنا- مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادعا کرد: افراد منصوب شده در وزارت علوم «توصیه ای» هستند و حتی رضا فرجی دانا هم نخواهد دانشگاه ها را به آشوب می کشند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، کوچک زاده در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس در جمع خبرنگاران درمورد گفت و گوی امروز خود با فرجی دانا پس از دریافت کارت زرد توضیحاتی داد.

وی اظهارداشت: به وزیر علوم گفتم که در زمان رای اعتماد، من از شما دفاع کردم و باعث شدم 20 تا 30 نفر به شما رای بدهند اما این کار شما (برخی انتصاب ها در وزارت علوم) باعث شد از شما فاصله بگیرم.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم ادامه داد: همچنین از فرجی دانا سوال کردم که آیا در بین دانشگاه ها افراد متخصصی حضور ندارند که به چپ و راست وابسته نباشند؟ و چرا افرادی را انتخاب می کنید که دانشگاه ها به آشوب کشیده شود؟

کوچک زاده یادآور شد: فرجی دانا در پاسخ گفت که من این افراد را می شناسم.

وی یادآور شد: افرادی که وزیر علوم در این وزارتخانه منصوب کرده است به او توصیه شده اند و حتی اگر خود وزیر نخواهد، این افراد دانشگاه را به آشوب می کشند.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد که من 35 سال است که با فرجی دانا دوست هستم و می دانم که از نظر فنی و همچنین از نظر رشته ای با این افراد آشنا نیست.

کوچک زاده اظهارداشت: به فرجی دانا گفتم مشخص می شود که این افراد را به شما توصیه می کنند و حتی اگر خودتان نخواهید دانشگاه ها به آشوب کشیده شود این افراد دانشگاه ها را به آشوب می کشانند.



**فرجی دانا به پخش ویدئو کلیپ در صحن علنی اعتراض کرد

همچنین عبدالوحید فیاضی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز در جمع خبرنگاران از اعتراض فرجی دانا نسبت به پخش فیلم در صحن علنی خبر داد.

وی گفت: فرجی دانا اظهارداشت این فیلم برای آذرماه سال 88 است که با مراسم 16 آذر سال 92 ادغام شده و امروز در صحن علنی مجلس به نمایش درآمد.

سخنگوی کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس ادامه داد: سید محمود نبویان یکی از 23 سوال کننده با فرجی دانا دوست است به حدی که وزیر را با اسم کوچک صدا می کند و حاضر است پشت سر وی نماز بخواند.

فرجی دانا امروز برای پاسخ به سوال ملی 23 نفر از نمایندگان درباره برخی انتصاب ها در وزارت علوم در جلسه علنی امروز مجلس حضور یافت اما پاسخ های وی نمایندگان را قانع نکرد.

سیام(3)**2021**9132**1336
کد N31239