حبیبی: مرحوم پرورش، عارف سیاستمدار بود/از هر اقدام هوشمندانه علیه فساد باید استقبال کرد

بودجه,محمدنبي حبيبي,تركيه,فساد,حزب موتلفه اسلامي

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به مناسبت ارتحال علی‌اکبر پرورش اظهار کرد: مرحوم استاد پرورش یک عالم پاک‌بین و عارف سیاستمدار بود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی، گفت: استاد پرورش عضو شورای مرکزی و از منضبط‌ترین اعضای حزب بود. صدای تفسیر قرآن و درس اخلاق او هنوز در گوش اعضای حزب روشنی بخش جان‌های ماست. ما این مصیبت جانگداز را به مقام معظم رهبری و خانواده داغدارش تسلیت می‌گوییم و از خداوند متعال علو درجات وی را خواهانیم.

وی با اشاره به ویژگی‌های مرحوم پرورش خاطرنشان کرد: نقش استاد پرورش در کسوت فرهنگیان کشور کم‌نظیر بوده است. او یک معلم مبارز و مجاهد و یک انقلابی مقاوم در مقابل همه مخاطرات در نهضت امام خمینی (ره) بود.

حبیبی اضافه کرد: استاد پرورش، ساده‌زیست و پاک‌دست بود و در ولایت‌پذیری و سیاستمداری توأم با ادب و اخلاق، الگوی کاملی در روزگار ما بود.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن 9 دی گفت: استاد پرورش در افشای توطئه فتنه سال 88 و روشنگری در جامعه انقلاب ما نقش کلیدی داشت. دقت و تیزبینی او در معرفی سران فتنه و پیشینه تاریخی آنها از مهارت‌های سیاسی او در تبیین ابعاد فتنه حکایت داشت.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: جنگ نرم دشمن علیه ملت ادامه دارد و اتاق فکر فتنه هنوز در خارج و داخل فعال است. آنها فقط از خشم و نفرت و اوج بصیرت مردم عقب‌نشینی کرده‌اند، فرصت را مهیا ببینند دوباره با کمک سرویس‌های امنیتی و جاسوسی دشمن به صحنه برمی‌گردند.

حبیبی در بخش دیگری از صحبتهای خود در مورد هشت دور مذاکرات در سطح کارشناسی برای اجرای توافقنامه هسته‌ای اظهار کرد: این مذاکرات فعلاً متوقف شده است. این نشان‌دهنده این است که متن توافق اشکالاتی دارد که هر طرف تفسیر و تحلیل خاص خود را دارد. متن درباره مسائل فنی و حقوقی صراحت ندارد؛ اگر داشت، دلیلی برای توقف گفت‌وگوها و برداشت‌های متفاوت وجود ندارد.

وی ادامه داد: باید از تیم مذاکره‌کننده تشکر کرد که تفسیرهای خارج از متن را نپذیرفته‌اند و زیر بار تفسیرهای نادرست از متن هم نرفته‌اند. در مذاکرات کارشناسی و نیز در سطح معاونان وزارت خارجه باید کاستی‌های متن دیده شود و روی مواضع و خط قرمزهایی که ترسیم شده شجاعانه ایستاد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در مورد بررسی بودجه سال 93 نیز خاطرنشان کرد: خوشبختانه ترکیب کمیسیون تلفیق مشخص شده است و کار بررسی بودجه به زودی آغاز می‌شود. حزب موتلفه اسلامی دیدگاه مشخصی را در مورد کلیات بودجه مطرح کرده است که متأسفانه مسئولان در مورد نقدهای مشفقانه ما پاسخی ندادند. امیدوارم نمایندگان مجلس این نقدها را در بررسی لایحه بودجه در نظر بگیرند و اگر پاسخی دارند، مرحمت کنند. لایحه بودجه سال 93 با اصول 52، 53، 45 قانون اساسی مغایرت دارد و باید دولت این مغایرت‌ها را رفع کند.

این فعال سیاسی همچنین به نامه تعدادی از نمایندگان مجلس به سران قوا درباره مبارزه با فساد اشاره کرد و افزود: از هر اقدام هوشمندانه‌ای علیه فساد باید استقبال کرد. اجرای احکام صادره از طرف دیوان محاسبات و مراجع قضایی باید در دستور کار مجلس باشد و حداقل نمایندگان محترم برای صیانت از بیت‌المال مسلمین، باید پیگیر اجرای احکام قانونی باشند.

حبیبی در ادامه در مورد تحولات ترکیه اظهار کرد: ظاهراً دست‌هایی در کار است که لائیک‌ها دوباره در ترکیه به قدرت برسند. پشت این دست‌ها نقش سفیر آمریکا در آنکارا برجسته است.

وی با اشاره به موضوع فساد در سطح وزیران کابینه اردوغان خاطرنشان کرد: باید منتظر نظر نهایی دادگاه در مورد پرونده فساد در دولت ترکیه بود. موضوع مبارزه با فساد یک چیز است و مسأله جان گرفتن لائیک به بهانه فساد چیز دیگری است. این دو را باید از هم تفکیک کرد.

حبیبی در پایان با اشاره به رحلت جانسوز پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) گفت: راهپیمایی میلیونی اربعین در عراق نگاه جهانیان را به اسلام ناب محمدی(ص) جلب کرد. در این راهپیمایی از مذاهب گوناگون و حتی از ادیان دیگر کشورها شرکت کرده بودند. پیام این راهپیمایی در یک کلمه «لبیک یا حسین(ع)» بود.

انتهای پیام

کد N31022