عباسی در نطق میان دستور:

دستگاه دیپلماسی نسبت به توطئه های آمریکا هوشیارانه عمل کند

مجلس

نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس گفت: دشمنان اسلام بدانند که غنی‌سازی کشورمان نیاز به رسمیت شناختن آمریکا ندارد و مسولان دیپلماسی کشورمان باید نسبت به توطئه‌ها و رفتار شیطانی آمریکا هوشیارانه و با دقت عمل کنند تا حقی از ملت ضایع نگردد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر،سلیمان عباسی نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس با اشاره به حماسه 9دی گفت:مردم در روز 9 دی با حضور آگاهانه خون تازه‌ای در رگ‌های نظام جاری نموده و دشمنان اسلام را مایوس کردند حماسه 9 دی بیانگر عزم و اراده ملت در دفاع از ارزش‌های اسلام و نظام و هوشیاری رهبری بود.

وی افزود: درست است در روز عاشورا مردم اهل کوفه رهبرشان را تنها گذاشتند اما این ملت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که تربیت شده مکتب سیدالشهدا هستند رهبرشان را تنها نگذاشتند و هم سو با رهبرشان بودند و این ملت جان خود را تقدیم اسلام کردند و امروز حیات دوباره اسلام و نظام و انقلاب مدیون بصیرت و حضور در صحنه و هوشیاری رهبر است.

نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس با بیان اینکه با موافقت نامه ژنو اثبات حقانیت ایران در موضع‌گیری صادقانه و صدق در گفتار و رفتار نظام جمهوری اسلامی ایران است که برای جهانیان مشخص شد.گفت: اقدام آ‌مریکا نسبت به انجام تعهدات خود در مورد موافقتنامه موضوع قابل پیش‌بینی بود. این موضوع دلیل دومی برای اثبات حقانیت نظام جمهوری اسلامی ایران که صادقانه به تعهدات خود عمل می‌کند، است.

وی ادامه داد: آمریکا هنوز در مسیر شیطانی خود برای انجام عدم تعهدات باقی مانده است، آمریکا بداند که یاوه‌گویی‌ها‌ی آنها تردیدی در دل ملت ایران به وجود نخواهد آورد و ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی با صلابت تمام به کار خود ادامه می‌دهند و از حقوق هسته‌ای خود کوتاه نخواهند آمد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: دشمنان اسلام بدانند که غنی‌سازی کشورمان نیاز به رسمیت شناختن آمریکا ندارد و مسولان دیپلماسی کشورمان باید نسبت به توطئه‌ها و رفتار شیطانی آمریکا هوشیارانه و با دقت عمل کنند تا حقی از ملت ضایع نگردد.

عباسی در بخش دیگری از نطق خود با تاکید بر اهمیت مسایل فرهنگی در جامعه اظهار داشت:  همه مردم و مسولان باید در خصوص تهاجم فرهنگی احساس مسولیت کنند امروز دشمنان اسلام با ورود تهاجم فرهنگی تحکیم فرهنگی و نسل آینده را مورد هدف قرار داده است . وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر دستگاه‌های موثر باید با برنامه‌ریزی مدبرانه و استفاده از مبانی دینی و اسلامی با تهاجم فرهنگی برخورد کند.

نماینده مردم گنبد کاووس در بخشی دیگر از نطق خود به مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود پرداخت.