فعال اجتماعی آذری:

تصویب پیشنهاد ایران پاسخ قاطعی به ادعاهای بی پایه غرب در مورد خشونت طلبی اسلام است

مبارزه 92,باکو

باکو- ایرنا- ˈعاکف نقیˈ رییس سازمان آزادیبخش قره باغ با اشاره به تلاش برخی کشورهای غربی برای ترسیم چهره ای خشن از اسلام ، ارائه پیشنهاد مبارزه با خشونت و افراط گرایی از سوی یک دولت اسلامی و استقبال جامعه جهانی از آن را پاسخی قاطع به اینگونه ادعاهای بی پایه دانست.

وی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا در باکو، تصویب قطعنامه پیشنهادی دکتر ˈحسن روحانیˈ رییس جمهوری اسلامی ایران در خصوص مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در سطح جهانی را یک رویداد مثبت خواند و تاثیر این مصوبه را برای ایران و جمهوری آذربایجان به عنوان دو کشور همسایه ای که هر دو از اشکال مختلف تروریسم، تجاوز و افراط گرایی رنج برده اند ، مهم ارزیابی کرد.

این فعال اجتماعی آذری، با اشاره به اهمیت منطقه ای و جهانی فراخوان ایران برای مبارزه جهانی علیه خشونت و افراط گرایی افزود: تروریسم و افراط گرایی، یکی از معضلات اصلی جهان امروز است و در این میان برخی کشورهای غربی تلاش زیادی به خرج می دهند تا این لکه سیاه را به دامن اسلام بچسبانند. در چنین شرایطی، پذیرش پیشنهاد ایران به عنوان یک کشور اسلامی و قدرت منطقه ای برای مبارزه جهانی با این پدیده شوم از سوی جامعه جهانی ، یک بار دیگر بی اساس بودن ادعاهای غرب در باره خشونت طلبی جهان اسلام را به اثبات رساند.

عاکف نقی با ارزیابی مثبت از تاثیر پیشنهاد ایران در برقراری صلح و امنیت در منطقه و جهان، ابراز امیدواری کرد که جامعه جهانی با برداشتن گام های عملی، موضع واحد و روشنی را در مبارزه با تروریسم و خشونت طلبی بردارند.

وی بر ضرورت اجرای مصوبات و قطعنامه های سازمان ملل متحد از سوی همه کشورها تاکید کرد و افزود: هنوز بخشی از اراضی جمهوری آذربایجان به رغم صدور قطعنامه های سازمان ملل متحد در اشغال ارمنستان است. تشریک مساعی جامعه جهانی و بویژه کشورهای منطقه برای حل این معضل به عنوان نمونه مبارزه با تجاوز و خشونت می تواند نوید بخش نتایج این همگرایی جهانی باشد.

خاورم*1206*1515
کد N30769