استاد دانشگاه مستنصریه بغداد: پیشنهاد رییس جمهور ایران قابل انتظار بود

خارجی,عراق,الفیلی

بغداد- ایرنا- یک استاد دانشگاه المستنصریه بغداد امروز یکشنبه ، تصویب پیشنهاد دکتر حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر جهانی عاری ازخشونت را مهم ارزیابی کرد و گفت که ارائه این پیشنهاد از سوی ایران که کشوری دارای دولتی مدنی است، قابل انتظار بود.

عصام الفیلی، انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) را انقلابی با ویژگی های عمیق فرهنگی توصیف کرد و با بیان اینکه این انقلاب، سراسر بر نفی خشونت تاکید دارد، گفت امام در بعد داخلی همه گروهها و ادیان و جریان ها را زیر یک پرچم گردهم آورد بطوری که امروز می بینیم در پارلمان ایران همه هستند.

وی با بیان اینکه ایران سوپاپ امنیت منطقه است، گفت : متاسفانه برخی کشورهای منطقه یا نمی خواهند یا نمی توانند واقعیت قدرت ایران را درک کنند.

الفیلی، تلاش اخیرآمریکایی ها برای نزدیک شدن به ایران و حل مسایل خود با تهران را ناشی از تحولات عظیم و قدرت فناوری و علمی ایرانی ها دانست.

وی گفت: سبقت گرفتن کشورهای منطقه برای برقراری روابط بهتر با ایران، در شرایط جدید که تهران در حال ورود قدرتمندانه به عرصه جهانی است، نشانه موقعیت ممتاز ایران است.

استاد دانشگاه مستنصریه بغداد، در پایان از اوضاع سیاسی کشورش انتقاد کرد و گفت ای کاش لااقل نخبگان سیاسی ما به ویژه در شرایط بحران به اندازه 5 درصد خویشتن داری و توجه به منافع ملی سیاستمداران ایرانی را داشتند.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز پنجشنبه 28 آذر قطعنامه پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با افراط گرایی و خشونت را با رای مثبت اکثریت قاطع 190 کشور عضو سازمان ملل متحد به تصویب رساند. حسن روحانی در مجمع عمومی که در مهر ماه برگزار شده بود این پیشنهاد را مطرح کرد.خاورم**1770**1446
کد N30486