4 کشته و ده‌ها زخمی در درگیری‌ نیروهای امنیتی با تظاهرکنندگان معترض یمنی

يمن

در پی درگیری‌ نیروهای امنیتی یمن با تظاهرکنندگان در جنوب این کشور، دست کم چهار تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

در پی درگیری‌ نیروهای امنیتی یمن با تظاهرکنندگان در جنوب این کشور، دست کم چهار تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، به دنبال حمله اخیر نیروهای ارتش یمن به یک مراسم عزاداری در استان جنوبی "الضالع"، جمعی از ساکنان این منطقه با برگزاری تظاهراتی این حمله ارتش را محکوم کردند.

به گفته شاهدان عینی تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهایی اقدامات خشونت‌آمیز نیروهای امنیتی و حمله اخیر آن‌ها به چادر عزاداری در داخل یک مدرسه‌ که به کشته و زخمی شدن بیش از 90 تن از جمله چند کودک انجامید را محکوم کردند.

تظاهرات مذکور توسط جنبش‌های جدایی‌طلب جنوب یمن سازماندهی شده بود.

همچنین شاهدان عینی اعلام کردند تظاهرات مذکور با درگیری نیروهای پلیس و تظاهرکنندگان به خشونت کشیده شد و در پی آن دست کم چهار تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

پیش‌تر در حمله ارتش یمن به یک مراسم عزاداری در شهرک "سناح" در استان ضالع و شلیک چند گلوله تانک بیش از 90 تن کشته و زخمی شدند.

همچنین ارتش یمن مسئولیت شلیک گلوله‌های تانک پرتاب شده را بر عهده گرفت و اعلام کرد که شلیک این گلوله‌ها از مرکز بازرسی به صورت اشتباه انجام گرفته هم اکنون تحقیقات بیشتر در این زمینه در جریان است.

جنبش‌های جدایی‌طلب جنوب یمن نیز ضمن هشدار به نیروهای امنیتی این کشور اعلام کردند: نیروهای ارتش 24 ساعت مهلت دارند برای نجات جان خود از استان "الضالع" خارج شوند.

از سوی دیگر منابع امنیتی یمن گزارش دادند در حمله دو فرد مسلح ناشناس به در ورودی زندان مرکزی در شهر "عدن" در جنوب یمن توسط بمب دست‌ساز یک سرباز کشته و چهار تن دیگر به شدت زخمی شدند.

انتهای پیام

کد N30342