یک نماینده مجلس عراق دستگیر شد

عراق,انبار,دستگیری

تهران – ایرنا – منابع پلیس عراق اعلام کردندکه نیروهای امنیتی این کشور روز شنبه یک نماینده این کشور را که از تظاهرات اعتراض آمیز ضد دولتی حمایت می کرد، در خانه اش در استان ˈانبارˈ عراق دستگیر کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از ˈرمادیˈ عراق، عملیات نیروهای امنیتی برای دستگیری ˈاحمد العلوانیˈ به درگیری مسلحانه و تیراندازی متقابل منجر شد که دستکم پنج قربانی برجاگذاشت.

علوانی به جبهه ˈعراقیهˈ مورد حمایت سنی ها وابسته است که از ˈنوری المالکیˈ نخست وزیر عراق انتقاد می کرد .

به گفته منابع پلیس، در پی مقاومت نگهبانان شخصی و اعضاء قبیله علوانی در برابر نیروهای پلیس و ارتش که قصد بازداشت وی را به اتهام تروریسم در خانه اش در مرکز شهر رمادی در استان انبار در غرب این کشور داشتند، میان دو طرف برای دو ساعت درگیری مسلحانه رخ داد.

بر اساسا این گزارش، قربانیان این درگیری مسلحانه شامل سه تن از نگهبانان علوانی و خواهر و برادر وی هستند.

به گفته یک منبع پلیس، در این عملیات یگان های ارتش به همراه نیروهای ویژه پلیس شرکت داشتند و پس از پایان آن پنج جسد از جمله یک زن به بیمارستان ˈفلوجهˈ منتقل شد.

هیچ یک از اعضا خانواده علوانی برای بیان روایت خود از این حادثه در دسترس نبود.

ˈاسامه النجیفیˈ رییس مجلس عراق این عملیات را نقض آشکار قانون اساسی این کشور و یک رخداد خطرناک توصیف کرد.

سرهنگ دوم ˈعلی قیدانˈ فرمانده نیروی زمینی عراق به شبکه تلویزیون دولتی این کشور گفت: نیروهای امنیتی قصد بازداشت ˈعلیˈ برادر علاوی را به اتهام دست داشتن در حملات منجر به کشته شدن نظامیان عراق در استان انبار داشتند، اما وی در جریان تبادل آتش به همراه یک نظامی عراق کشته شد.

Ali Ghaidan,، Usama al-Nujaifi ،

Ahmed al-Alwani ، Nuri al-Maliki ،

مترجمام**1486**1010
کد N29933