در دیدار سفیر ونزوئلا؛

جهانگیری: گسترش روابط با کشورهای مستقل، سیاست تغییرناپذیر ایران است

ونزوئلا,رییس جمهوری

تهران - معاون اول رییس جمهوری در دیدار سفیر ونزوئلا در ایران با بیان اینکه ایجاد و گسترش روابط با کشورهای مستقل، سیاست تغییرناپذیر جمهوری اسلامی ایران است، گفت: توسعه همکاری های ایران و ونزوئلا نه تنها در روابط دو کشور بلکه در بسیاری از مناسبات بین المللی تأثیرگذار خواهد بود.

به گزارش شامگاه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، «اسحاق جهانگیری» با بیان اینکه دولت تدبیر و امید برای توسعه روابط و همکاری ها با ونزوئلا اراده جدی دارد، تصریح کرد: باید زمینه های همکاری میان دو کشور به طور جدی تقویت شده و موانع موجود در توسعه مناسبات همه جانبه شناسایی و برطرف شود.

جهانگیری افزود: فعال کردن کمیسیون مشترک ایران و ونزوئلا می تواند اقدامی تاثیرگذار در جهت گسترش روابط و برطرف کردن موانع در مسیر همکاری ها باشد که در این راستا امیدوارم مسوولان دو کشور با بررسی تمامی موانع موجود زمینه رسیدن روابط به سطح مطلوب را فراهم کنند.

«آمه نوتپ زامبرانو کونترراس» سفیر جمهوری بولیواری ونزوئلا با اشاره به نقش تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در ایجاد استقلال صنعتی در ونزوئلا خواستار توسعه همه جانبه روابط و همکاری ها میان تهران – کاراکاس شد و خاطر نشان کرد: گسترش روابط دو کشور نه تنها موجب تقویت اقتصادی ونزوئلا می شود، بلکه در سطح آمریکای لاتین تأثیرگذار خواهد بود.

وی همچنین به ضرورت برقراری کمیسیون مشترک دو کشور در جهت گسترش همکاری ها اشاره کرد.

سیام.(1) ** 1346 **1572
کد N29849