نماینده لردگان: تا کنون تنها 30 درصد از بودجه 92 محقق شده است

نماینده لردگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون 30 درصد از بودجه سال 92 تحقق یافته است، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 50 درصد از بودجه امسال تحقق یابد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه چهارمحال و بختیاری، مجید جلیل در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان به تشریح بودجه سال 93 پرداخت و گفت: بودجه سال آینده حدود 180 هزار میلیارد تومان رقم خورده است که این میزان نسبت به سال گذشته انقباضی است بنابراین نباید تنها به بودجه نفتی دل بست.

وی سهم حوزه عمران از بودجه سال 93 را 37 هزار میلیارد تومان دانست و گفت: این میزان اعتبار نسبت به سال 92، 8 درصد رشد منفی داشته است.

جلیل با بیان اینکه مسیر توسعه و پیشرفت کشور را رسانه ها مشخص می کنند، بر لزوم همکاری رسانه ها با دولت در راستای پیشبرد اهداف نظام تاکید کرد.

وی همچنین به تشریح وضعیت استان پرداخت و گفت: چهارمحال و بختیاری استانی محروم است و از میانگین توسعه و پیشرفت نسبت به سایر استان ها عقب مانده است که باید در راستای رفع این معضل اقدامات موثری از سوی مسئولان صورت گیرد.

نماینده لردگان در مجلس خاطرنشان کرد: 45 میلیارد تومان اعتبار از بودجه 93 به سد خرسان 3 تخصیص داده شده است که پیش بینی می شود نقش موثری در رفع مشکلات مقدماتی این سد داشته باشد.

وی با اشاره به اختصاص اعتبار خارج از بودجه دولت به منظور کریدور شمالی جنوبی استان، اظهارکرد: 30میلیارد تومان اعتبار خارج از بودجه و 7 هزار تن قیر اضافه برای محور شهرکرد- بروجن- لردگان جذب شده است.

جلیل به مشکلات این محور ارتباطی استان اشاره کرد و افزود: راه اندازی حمل و نقل ریلی در رفع مشکلات و کاهش حجم ترافیکی این مسیر حادثه خیز نقش موثری خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: فضای فیزیکی فرودگاه شهرکرد نیز سال 93 اصلاح و بحث پرواز استان نیز سروسامان داده می‌شود.

جلیل با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری ظرفیت بهره گیری از حمل و نقل های مختلف را دارد، تصریح کرد: با توجه به ارتباطی که این استان با کشورهای عربی دارد می طلبد که مشکلات هوایی آن حل شود.

انتهای پیام

کد N29840