بیانیه نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه کشور به مناسبت 9 دی

نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه کشور درباره نهم دی بیانیه‌ای منتشر کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

ملت شریف ایران

در شرایط کنونی که مستکبران زیاده‌خواه عالم همچون گذشته در پوششی جدید خواسته‌های استکباری خود را با انگیزه‌های غارت‌گرانه و ستمگرانه بر ملت‌های مظلوم تحمیل می‌کنند، و در سرکوب افکار و اندیشه‌های آزادی خواهانه اصرار می‌ورزند و با شعار طرفداری از حقوق بشر و پاسداری از امنیت جهانی با مایه‌های نژادپرستانه بشریت معاصر را با مشکلات پیچیده‌ای روبرو ساخته‌اند و نگرانی‌های عمیقی برای جهانیان ایجاد کرده‌اند، شایسته است که بیش از هر زمان از کلام سرور آزادگان جهان و مکتب پربار عاشورا الهام گرفته و برای باردیگر اعلام کنیم که: (هیهات مناالذله یا بی الله ذلک لنا و رسوله و المومنون).

اهانت‌های اخیر سردمداران آمریکایی و بی‌ادبی‌های آنان به ساحت پرافتخار ملت ایران باعث می‌شود که سکوت در چنین شرایطی را خلاف عزت و مصلحت نظام اسلامی و ملت ایران اعلام نموده و در پاسخ به آنان بگوییم که ملتی که در راه انقلاب و عزت خویش در کارنامه خود با رشادت‌های بی‌نظیر شهدای والا مقامی را تقدیم نموده است، هیچگاه مهر خموشی بر لب ننهاده و نفرت خود را از چنین اظهارات و سخنان سخیفی اعلام می‌نماید و با صدای رسا می‌گوییم:

آمریکای جنایت‌کار که دستهای پلیدش تا مرفق به خون آزادگان فرو ر فته است و اثر تیغ جائرانه او در بدن ملت‌های مظلوم عالم مشهود و جای چکمه‌های اشغالگر او در جای جای جهان اسلام از فلسطین و لبنان و سرویه و عراق گرفته تا افغانستان و ... پیداست، می‌کوشد تا به همراهی اذناب بی‌اراده و دنباله‌روهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خود راه مقاومت را که راه سیدالشهداء است بر ملت ما مسدود جلوه دهد.

پیمان‌شکنی، سلطه‌گری، دروغگویی و نفاق، زیاده‌خواهی، درنده‌خویی، ‌ستمگری و در ناهیت تحقیر ملت‌ها،‌تنها بخش‌هایی از مشخصه اصلی نظام آمریکایی است که برآمده از خوی استکباری سران‌ بی‌فرهنگ و به دور از انسانیت آمریکا می‌باشد.

توافقات و مذاکرات اخیر هسته‌ای، صرف‌نظر از اینکه آمریکا و برخی کشورهای غربی عضو 1+5 به آن پایبند باشند یا نه، سرفصل تازه‌ای است که در دولت جدید به عنوان یک استراتژی در دستور کار قرار گرفته است، در اثبات حقانیت و صداقت و منطق ملت ایران مبنی بر ادعای صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی، همین بس که با همه بی‌اعتمادی به سران کشورهای غربی، فرزندان خویش را با صلابت هرچه تمام در قالب تیم دیپلماسی آن هم در عالی‌ترین سطح در مقابل چشم جهانیان و افکار عمومی دنیا به عرصه مذاکرات هسته‌ای ژنو گسیل داشته است. این خود نشان عظمت ملتیست که برخوردار از منطق و فرهنگ و تمدن است و اگرچه هماوردی با شیطان زورگوی غربی، اعتماد به نفس بالایی می‌طلبد که بتوان در برابر زیاده‌خواهی‌های شیطان بزرگ با اقتدار ایستاد، فرزندان غیور دیار مقاومت و ایثار در بالاترین درجه آن را دارا بوده و شهد شیرین ثمره ایستادگی و مقاومت در برابر توطئه‌ها و دشمنی‌ها را چشیده است. و اکنون در آستانه نهم دی‌ماه که نمادی از این مقاومت است ملت ایران می‌روند تا پاسخ دندان‌شکنی به سردمداران زیاده خواه و نادان آمریکا و صهیونیست داده و آنان را سرجای خود بنشانند.

آنچه پس از گفت‌وگو‌های هسته‌ای در ژنو جریان یافت گویای این حقیقت است که آمریکا به عنوان عضوی از 1+5 به تناسب خوی استکباریش، در بیماری مزمنی گرفتار آمده است و لذا بدون شناخت صحیح از جوهره ملت بزرگ ایران درنقش کدخدای گروه 1+5 ظاهر شده و با نیت پلید خود، در رابطه با توافقنامه ژنو، ادبیات سخیف و توهین‌آمیزی را نسبت به مردم ایران به کار می‌برد.

سخنان و اظهارات غیرمسئولانه و به دور از منطق سران آمریکا بهترین گواه حق بودن هشدارها و فرمایشات امام راحل(ره) و رهبری عزیز و حکیم انقلاب اسلامی در خصوص سران استکبار، به ویژه آمریکا‌ست. آنجا که فرمودند: هر ملتی که به آمریکا اعتماد کرد، ضربه خورد.»

لذا ائمه جمعه کشور، ضمن یادآوری این حقیقت که «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، علی‌رغم تکرار حرف بی‌ارزش انواع گزینه‌ها روی میز است. نسبت به یاوه‌گوئی‌های سران زیاده‌خواه و زورگوی آمریکا که با نیت شوم و پلید تحقیر ملت بزرگ و متمدن و سلحشور ایران اسلامی بیان می‌گردد، اعلان انزجار کرده و با توجه به غیرقابل اعتماد بودن حامیان رژیم غاصب صهیونیستی، به اعضاء تیم هسته‌ای جمهوری اسلامی سفارش اکید می‌کنیم که تنها در راستای مباحث مربوط به هسته‌ای و آن هم در قالب ساختار 1+5 و با رعایت همه خطوط قرمز و در نظر گرفتن راهبرد عزت و حکمت و مصلحت، با صلابت و غیرت، مذاکرات را دنبال نموده و در مقابل زیاده‌خواهی نظام سلطه به ویژه آمریکای جهان‌خوار شجاعانه ایستادگی نمایند. چرا که نصرت الهی از آن مؤمنان مجاهد و با بصیرت است.

هیأت دیپلماسی ما می‌داند که آمریکا برای حل مشکلات خود در جهان و منطقه به مذاکره با مسئولین ایران نیازمندتر است، تا ما به مذاکره با آمریکا. چه کسی است که نداند، امروز ایران اسلامی یکی از قدرت‌های بزرگ منطقه است و هیچ مشکلی بدون رضایت و حمایت ایران حل نخواهد شد، آمریکا و مزدوران منطقه‌ای آنان از همین قدرت، به اضطراب افتاده‌اند وگرنه به خوبی اطلاع دارند که ایران اسلامی به دنبال تولید سلاح هسته‌ای نیست. شکستن هیبت و هیمنه نظام اسلامی و مقاومت ملت مسلمان ایران هدف است، که باید به هر شکلی از این سرمایه عظیمی که امروز در خدمت مظلومان و به بندکشیدگان عالم قرار گرفته است،‌ حفاظت و پاسداری نمود.

ملت ایران در 8 سال دفاع مقدس خویش و در طول بیش از سه دهه مقاومت و ایستادگی مردانه خود و در حماسه‌های پرشور سیزدهم آبان ماه و نهم دی ماه نشان داده است که در پیروزی از ولی امر و امامت امت خویش بصیرت، هوشیاری و درایت را با شجاعت و صبر به دست آورده و از این‌رو با امید و شوق به آینده و با ایمان به وعده الهی که می‌فرماید (نصر من الله و فتح قریب و بشرالمؤمنین) در همه عرصه‌ها با اتحاد و انسجام کامل و تبعیت از محور وحدت، رهبر فرزانه انقلاب، این کشور و این شورعاشورایی را تا ر سدن به انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) حمایت نموده و به سرمنزل مقصود خواهد رساند. ان‌شاءالله.

انتهای پیام

کد N29729