نهاوندیان: هزینه های درمانی دانش آموزان شین آباد به حساب بیمارستان واریز شد

ریاست جمهوری,شین آبادی,نهاوندیان

تهران-ایرنا -رییس دفتر رییس جمهوری از پرداخت تمامی هزینه های درمانی دانش آموزان شین آباد به حساب بیمارستان خبر داد و گفت: این اقدام پس از مراجعه دانش آموزان به مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری انجام شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمد نهاوندیان با توجه به ضرورت تسریع در حل بنیادی مشکل دانش آموزان دختر سانحه دیده شین آباد نشستی را با این دانش آموزان و خانواده آنها برگزار کرد و در فضایی صمیمی به سخنان و گلایه های آنان گوش فرا داد.

در این نشست رییس دفتر رییس جمهوری، ضمن اظهار همدردی با دانش آموزان حادثه دیده، اعلام کرد تمامی مبلغ هزینه درمانی دانش آموزان شین آبادی به حساب بیمارستان واریز شده تا در اسرع وقت نسبت به درمان و جراحی پلاستیکی آنان اقدامات لازم انجام شود.

نهاوندیان با بیان این که شرایط پیش آمده برای همه ناگوار و تلخ است، اینگ ونه حوادث را در نوع خود امتحانی الهی برای همه از جمله والدین این دانش آموزان دانست.

وی خطاب به آنان گفت: مطمئنا شما به عنوان والدین این بچه ها در یک سال گذشته سخت ترین امتحان را سپری کرده و انشالله در این امتحان الهی نمره قبولی گرفته اند.

رییس دفتر رییس جمهوری از این که سیستم اداری دولت گذشته نتوانسته در این مدت آن گونه که شایسته بوده به وضعیت این دانش آموزان رسیدگی کند، اظهارتاسف کرد.

نهاوندیان افزود: حکومت وظیفه دارد در حد توان خود به ولی نعمتانش خدمت کند و این وظیفه در مواقع رخداد حوادثی از دست مضاعف می شود و اینک که این اتفاق برای دانش آموزان شین آبادی در یک مکان عمومی رخ داده دولت باید همه امکاناتش را برای التیام آلام این دانش آموزان به کار گیرد.

وی تصریح کرد: در روزهای گذشته دولت تصمیمات خوبی برای رسیدگی به وضعیت این دانش آموزان اتخاذ کرده و معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری و وزارت بهداشت موظف به ارایه خدمات درمانی به آنها در اسرع وقت شده اند.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان این که روحیه ای که در این بچه ها دیده ام بسیار امیدوارکننده است، ادامه داد: این روحیه و حفظ و ارتقاء آن بزرگ ترین سرمایه برای ادامه موفق اقدامات درمانی آنها است.

نهاوندیان اظهار داشت: دولت تمام توان خود را در حد مقدورات برای کمک به این بچه ها به کار می گیرد؛ اما یقیناً اصل شفا و خیر متعلق به خدا است و ما هم به خدا توکل می کنیم و از درگاه پروردگار استدعا داریم افتخار خدمت به شما را بیش از پیش به ما بدهد و هم از شما بچه ها می خواهم که با دل های پاک خود از خداوند بخواهید که همه مشکلات پیش رو را برطرف کند.

وی یادآور شد: تعیین مستمری و تأمین آینده این بچه ها را به طور جدی پیگیری خواهم کرد و اطمینان می دهم آنچه در ظرفیت قوانین و مقررات باشد به صورت حداکثری اجرا خواهد شد.

رییس دفتر رییس جمهوری ضمن تشکر از صبر، بردباری و پیگیری های پدران و مادران این بچه ها خاطرنشان کرد: پیگیری های شما برای درمان بچه ها موجب اختلال در معیشت خانواده ها شده است و بنده حتماً پیگیر حل این مشکل نیز خواهم بود و درباره تمام درخواست های شما با رییس جمهوری نیز گفت وگو خواهم کرد.

نهاوندیان با بیان این که از این به بعد بر خود فرض می دانم که این 12 دختر با اجازه پدرانشان دختران من هم باشند، گفت: خدمت به این بچه ها برای بنده و دولت به مثابه انجام وظیفه دینی و ملی است.

پیش از سخنان نهاوندیان، رسول خضری نماینده پیرانشهر و همچنین پدر یکی از دختران مدرسه شین آباد به ارایه گزارشی از اقدامات درمانی انجام شده برای آنها در طول یک سال گذشته پرداختند.

در پایان این دیدار 12 نفر از دختران حادثه دیده در آتش سوزی سال گذشته مدرسه شین آباد که به دلیل شدت جراحات برای ادامه درمان به تهران آمده اند، با نهاوندیان عکس یادگاری انداخته و یک به یک با رییس دفتر رییس جمهوری به گفت وگو پرداختند.

مراجعه دانش آموزان حادثه دیده مدرسه شین آباد به مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری سبب شد مرحله جدیدی در روند درمانی این دانش آموزان آغاز شود.

این دانش آموزان دختر که در حادثه آتش سوزی مدرسه ابتدایی شین آباد در 15 آذر سال 1391 دچار سانحه شدند ضمن گلایه از اینکه در این مدت آنگونه که به آنها وعده داده شده بود عمل نشده و روند درمانی آنها با بن بست مواجه شده است به مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری مراجعه و خواستار رسیدگی دولت جدید به وضعیت درمانی خود شدند.

مسوولان مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری پس از آن که در جریان مشکلات این دانش آموزان قرار گرفتند با همکاری معاونت حقوقی و دفتر رییس جمهوری، برای بررسی دقیق مشکلات درمانی آنها که عمدتا به هزینه بالای جراحی پلاستیک صورت ودست و پای سانحه دیده این دانش آموزان در سانحه آتش سوزی مربوط می شد، کمیته ای را تشکیل دادند.

این کمیته پس از نشستی با این دانش آموزان و نماینده آنها گزارش کار خود را به رییس دفتر رییس جمهوری ارایه کرد تا تصمیمات آتی و نهایی درباره روند درمانی دانش آموزان روستای شین آباد از سوی وی اتخاذ شود.

سیام. (1)1346**1336
کد N29689