آیت‌الله علوی‌گرگانی: حماسه 9 دی، دشمنان را حیرت‌زده کرد

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: حماسه مردم در 9 دی ماه سال 88 آنچنان پرشور و حماسی بود که دشمنان اسلام و انقلاب را حیرت زده کرد و نشان داد که هرکس با ولی خدا، امام حسین(ع) مقابله کند، نابود شدنی است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: حماسه مردم در 9 دی ماه سال 88 آنچنان پرشور و حماسی بود که دشمنان اسلام و انقلاب را حیرت زده کرد و نشان داد که هرکس با ولی خدا، امام حسین(ع) مقابله کند، نابود شدنی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله علوی‌گرگانی در دیدار جمعی از اصحاب رسانه با تبیین اهمیت حضور مردم در حماسه ماندگار 9 دی، گفت: خدای متعال انسان‌ها را به حال خود رها نکرده و در برهه‌های مختلف مورد آزمایش قرار می‌دهد و مؤمنین را در امتحانات خود نصرت می‌بخشد؛ البته شاید یاری و نصرت الهی بسیاری از اوقات نیز به چشم ما نیاید، اما باید انسان خود را لایق نصرت الهی قرار دهد.

وی افزود: حماسه 9 دی ماه سال 88 از این قبیل نصرت‌های الهی برای ملت شهید پرور و بزرگ ایران بود که مهم و قابل ملاحظه است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی، حفظ آثار قیام سیدالشهدا(ع) را از طرف خدا تضمین شده دانست و افزود: چون امام حسین(ع) همه چیز خود را در راه خدای متعال فدا کرد و باعث حفظ دین شد، لذا قیام حضرت از طرف خدای متعال بیمه شده و کسی نمی‌تواند با دستگاه عظیم حسینی مقابله کند.

این مرجع تقلید با اشاره به نقشه‌های دشمنان اسلام و قرآن و لزوم هوشیاری در مقابل آنان، گفت: دشمنان و شیاطین هیچ وقت بیکار نمی‌نشینند و دائما در حال کشیدن نقشه و توطئه علیه اسلام و مکتب اهل بیت(ع)هستند، لذا همگان باید هوشیاری خود را در مقابل آنان حفظ نمایند و نقشه‌های آنها را با حمایت و پیروی از ولی فقیه و داشتن بصیرت، نقش برآب کنند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی یادآور شد: ما پیرو مکتبی هستیم که رئیس و رهبر آن امام حسین(ع)است، لذا با تاسی از وجود آن حضرت، از مرگ و شهادت در راه خدا نمی‌هراسیم؛ چرا که معتقدیم شرافت انسان به دین و تقواست؛ بنابراین با تمام توان در راه حفظ مکتب اهل بیت(ع) که حاصل خون هزاران شهید است، تلاش و مجاهده می‌کنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، این مرجع تقلید در پایان، حضور مردم در صحنه را ضروری دانست و افزود: مردم شهیدپرور ایران اسلامی نباید لحظه‌ای از حضور در صحنه غافل شوند؛ چراکه این مکتب و انقلاب حاصل خون هزاران شهید است و باید همچنان لبیک گویان در پی اجابت دستورات مقام معظم رهبری باشیم.

انتهای پیام

کد N29441