۰
سردار جلالی در دیدار وزیر صنعت مطرح کرد

تلاش دشمن برای ایجاد بحران در حوزه کالاهای ضروری و انجام عملیات خرابکاری صنعتی

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
دفاع,پدافند

همشهری آنلاین: رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: امروزه تلاش دشمن به سمت ایجاد بحران در حوزه کالاهای ضروری مردم و اقدام به انجام عملیات تروریستی و یا خرابکاری صنعتی سوق پیدا کرده است.

دفاع > پدافند- همشهری آنلاین:
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: امروزه تلاش دشمن به سمت ایجاد بحران در حوزه کالاهای ضروری مردم و اقدام به انجام عملیات تروریستی و یا خرابکاری صنعتی سوق پیدا کرده است.

به گزارش تسنیم، در جلسه‌ای که با حضور نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و تنی چند از مسئولین دو دستگاه اجرایی در محل این وزارتخانه تشکیل شد، مقرر شد هماهنگی لازم در راستای سیاست‌ها و راهبردهای آتی و پیشبرد اهداف و برنامه‌های مشترک بین سازمان پدافند غیرعامل و وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام پذیرد.

در این جلسه رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به نقش و اهمیت وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان یکی از اصلی‌ترین زیرساخت‌های کشور در حوزه اقتصاد که با تهدیدات متصور و بروز هر نوع اختلال در عملکرد آن، آسیب‌های فراوانی متوجه آن خواهد بود، بر لزوم افزایش ضریب امنیت و ایمنی و به کارگیری تمهیدات لازم برای پایداری هر چه بیشتر در هر شرایطی، به ویژه شرایط تهدید و بحران آن تاکید کرد.

وی با اشاره به نظرات موکد و منویات فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای در این خصوص، تغییر ماهیت تهدید را در زمان حاضر تشریح کرد و افزود: امروزه تهدیدات از نوع سخت به تهدیدات نوین چون سایبری، تروریستی، زیستی... و عملیات روانی مبدل شده و تلاش دشمن به سمت ایجاد بحران در حوزه کالاهای ضروری مردم و اقدام به انجام عملیات تروریستی و یا خرابکاری صنعتی سوق پیدا کرده است.

جلالی پیش‌بینی سازوکار مناسب با هدف تامین، تولید، ذخیره‌سازی و توزیع مطمئن کالاهای اساسی و راهبردهای مردم، خاص زمان جنگ و بحران را از ضروریات دانست.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اضافه کرد: به رغم وجود استانداردها و سامانه‌های ایمنی در شرایط عادی، باید در خصوص صنایع پرخطر و همجواری آنها با مراکز جمعیتی و مجتمع‌های زیستی به خصوص با رویکرد دخالت‌های انسانی و سایبری نیز فکر اساسی انجام پذیرد.

در ادامه وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اظهار رضایت از وضعیت کالای اساسی در کشور و مطلوب دانستن آن با اظهار تشکر و استقبال از مباحث عنوان شده از سوی رئیس سازمان، آمادگی وزارتخانه را در جهت انجام هر چه بهتر برنامه‌های پدافند غیرعامل خواستار و اعلام کرد این وزارتخانه آمادگی خود را در جهت همکاری با اهداف سازمان اعلام می‌دارد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.