عضو فراکسیون وقف مجلس:

مردم گاهی نمی‎دانند که پول‎های وقف کجا صرف می‎شود

عضو فراکسیون وقف مجلس شورای اسلامی همزمان با هفته وقف، گفت: مردم گاهی نمی‎دانند که پول‎های وقف کجا صرف می‎شود و اگر اطلاع‎رسانی صورت گیرد، این مسئله به شکل قابل توجهی رفع می‎شود و مردم از سوء‎ظن‎ها دور می‎مانند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان،علیرضا خسروی گفت: امروز وقف در جامعه از اهمیت بسیاری برخوردار است و رسانه‏‌ها باید در نهادینه‌‏سازی فرهنگ وقف بیشتر بکوشند.

وی با تأکید بر لزوم توجه به جایگاه و اهمیت اطلاع‎رسانی در ترویج سنت حسنه وقف بیان داشت: از تمام کسانی که در این حوزه فعالیت کرده‎اند، تشکر می‎کنم؛ اما باید بگویم کارهای زیادی در این زمینه انجام نداده‏‌ایم و وقف نیازمند توجه بیشتر است.

خسروی ادامه داد: در بخش رسانه‎ای، صدا و سیما و ... باید کارهای بیشتری انجام دهند و فعالیت خودمان را در این زمینه بیشتر کنیم.

وی تصریح کرد: نباید مسئله‎ای مثل وقف را فقط به یک محدوده زمانی و مناسبت‎ها ربط دهیم؛ باید همیشه به این مقوله بپردازیم و چه کسانی بهتر از رسانه‎ها که بتوانند به این مهم ، جامه عمل بپوشانند و با اطلاع‎رسانی از کسانی که در این زمینه فعال هستند، تقدیر کنند.

عضو فراکسیون وقف مجلس شورای اسلامی افزود: تا به حال هر کاری که صورت گرفته است، جای قدردانی دارد، اما افراد باید در این مسیر همواره در حال حرکت باشند.

وی گفت: رسانه می‎تواند برای مردم انگیزه ایجاد کند و با معرفی کسانی که کار وقف انجام داده‎اند، به مردم اطمینان خاطر بدهد.

انتهای پیام

کد N29052