درخواست وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای ادامه حضور نظامی در کشور آتی فلسطین

اسراييل

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ضمن اعلام مخالفت با طرح توافق همه جانبه که جان کری یک ماه دیگر آن را ارائه خواهد کرد گفت: حتی پس از تشکیل کشور فلسطین، نیز ارتش اسرائیل باید بتواند در روستاها و شهرهای کرانه باختری آزادانه فعالیت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه عبری زبان‌ هاآرتص، موشه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ارتش اسرائیل باید بتواند پس از تشکیل کشور فلسطین نیز در شهرها و روستاهای کرانه باختری آازدانه فعالیت کند.

وی همچنین مدعی شد: اسرائیل برای تحقق راهکار تشکیل دو کشور در مرزهای 1967، هیچ شزیک فلسطینی ندارد.

یعالون همچنین با اشاره به طرحی که جان کری در ماه آتی میلادی به دو طرف فلسطینی و اسرائیلی در راستای ایجاد یک راهکار دائمی میان دو طرف ارائه خواهد کرد گفت: طرحی که جان کری قصد دارد آن را ارائه دهد توافقی بد است و باعث تخریب اقتصاد اسرائیل خواهد شد و به موجب این طرح‌ها آزادی عمل اسرائیل در کرانه باختری از دست خواهد رفت.

موشه یعالون به رغم تلاش‌های جان کری، وزیر خارجه آمریکا برای برقراری صلح میان اسرائیل و فلسطین یک فرد تندرو و افراطی در رژیم صهیونیستی است تا آنجا که کری معتقد است یعالون یک عامل مشکل ساز است و نقشی منفی دارد و همچنین مواضع تندرویانه و غیر منطقی را اتخاذ می‌کند و به صلح دائمی و پایدار نیز پایبند نیست.

از سوی دیگر روزنامه عبری زبان معاریو نوشت: طرح توافق همه جانبه‌ای که جان کری آن را ارائه خواهد داد به مسائل و راهکارهای اساسی و دائمی نمی‌پردازد و اکثر وزراء حزب لیکود از جمله یعالون با آن مخالف هستند.

انتهای پیام

کد N28778