حزب مؤتلفه اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد

پیکر مرحوم پرورش فردا تشییع می‌شود/مراسم ختم، دوشنبه در اصفهان

اصفهان,حزب موتلفه اسلامي,تشييع

شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در پی درگذشت استاد سیدعلی‌اکبر پرورش، اطلاعیه‌ای صادر و اعلام کرد که مراسم تشییع پیکر آن مرحوم یکشنبه از میدان فیض اصفهان به سمت گلستان شهدای این شهر برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«اذا مات المؤمن الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء

رحلت استاد اخلاق و عرفان، مجاهد صالح و زاهد خدوم، یار امام و رهبری، عضو سابق شورای مرکزی و قائم مقام اسبق دبیرکل حزب موتلفه اسلامی مرحوم حاج سید علی اکبر پرورش را به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت بزرگوار ایران به ویژه مردم خطه شهید پرور اصفهان و همه یاران او در مؤتلفه اسلامی و خانواده محترم ایشان تسلیت می‌گوئیم.

برای آن یاور صدیق انقلاب اسلامی علو درجات و غفران واسعه الهی و برای بازماندگان و یاران ایشان صبر و اجر مسألت می‌داریم.

ان‌شاءالله دوستان در احترام به این عبد عارف عالم، ثواب اخروی خواهند داشت.

به اطلاع مردم متدین ایران اسلامی و تمامی علاقه‌مندان به مرحوم استاد پرورش می‌رساند مراسم تشییع پیکر آن مرحوم روز یکشنبه 9 صبح از میدان فیض اصفهان به سمت گلستان شهدای شهر اصفهان برگزار خواهد شد.

همچنین مراسم یادبود آن یاور صدیق انقلاب روز دوشنبه 9 الی 11:30 در مسجد سید اصفهان برگزار خواهد شد.»

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر پرورش عضو سابق شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و مبارز انقلابی اصفهان که از ماه‌ها پیش در بستر بیماری به سر می‌برد، صبح جمعه دارفانی را وداع گفت.

علی‌اکبر پرورش در سال 1321 در اصفهان متولد شد و تحصیلات ابتدائی و متوسطه را در همان شهر به پایان رساند سپس در دانشگاه اصفهان مدرک لیسانس خود را در رشته ادبیات اخذ نمود و مدرک فوق لیسانس خود را در دانشسرای عالی تهران در رشته کارآموزی دبیری دریافت کرد.

پرورش، وزیر آموزش پرورش در دولت‌های محمد جواد باهنر، دولت موقت محمد رضا مهدوی کنی بوده است.

محوریت در مبارزات قبل از انقلاب اصفهان که منجر به دستگیری شد در کنار شهید صیاد شیرازی و حجت الاسلام سالک، عضویت شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی، دو دوره نامزدی انتخابات ریاست جمهوری، عضویت شورای مرکزی موتلفه اسلامی از سال 1372 تا کنون، قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی از سال 1372 تا سال 1380، نمایندگی مجلس خبرگان قانون اساسی و عضویت شورای عالی دفاع از سوابق سیاسی و اجرایی علی اکبر پرورش بوده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره‌های اول، سوم و چهارم و مدتی عضو هیات رئیسه (نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی دوره اول و نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی دوره چهارم) از دیگر سوابق وی به شمار می‌رفته است.

پرورش در سال 1361 به عنوان وزیر آموزش و پرورش از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفت.

در مهرماه سال 90در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همایشی در نکوداشت این مرحوم با عنوان "پرورش استاد معرفت" برگزار شد.

این همایش نکوداشت معلم اخلاقی بود که بسیاری از شاگردانش امروز مسئولیت‌های خطیری را به دوش می‌کشند و الگوی خود در کار را استاد پرورش قرار داده‌اند.

هرچند این همایش به دلیل وضعیت جسمانی استاد پرورش بدون حضور این معلم نکو اخلاق برگزار شد، اما بیشتر نزدیکان وی اذعان می‌کردند که اگر استاد می‌دانست قرار است چنین مراسمی برای قدردانی از زحمات فراوانش برگزار ‌شود، یا اجازه برگزاری آن را نمی‌داد یا در آن شرکت نمی‌کرد.

انتهای پیام

کد N28771