محمدتقی رهبر:پرورش، فردی دلسوخته و عاشق ولایت بود

سیاسی

امام جمعه موقت اصفهان گفت: بزرگترین وجه بارز علی اکبر پرورش اعتقاد راسخ به ولایت و ذوب شدن در معنویات بود.

محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، در خصوص ویژگی‌های شخصیتی علی اکبر پرورش، اظهار کرد: پرورش از چهره‌های برجسته انقلاب بود که در چندین میدان وظایف اسلامی و انقلابی خود را به نحو احسن انجام می‌داد. من از دهه 40 با ایشان آشنا شدم، زمانی که استاد پرورش در پایگاه مهدویت سخنرانی می‌کرد.

وی افزود: قبل از انقلاب، پرورش بارها زندانی شد و در روشنگری مردم اصفهان نقش بسزایی ایفا کرد. ایشان اهل تحقیق و تاریخ بودند و با استعداد سرشاری که داشتند، به زیبایی قرآن را تفسیر می‌کردند.

نماینده سابق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با پیروزی انقلاب، مرحوم پرورش چند دوره نماینده مردم اصفهان در مجلس بود. هم‌چنین در خبرگان قانون اساسی نقش ایفا کرد و وزیر آموزش و پرورش شهید رجایی بود. در پیام مقام معظم رهبری از ایشان به عنوان فردی انقلابی و خدمتگزار نظام یاد شده است و رهبری برای هر شخصی اینگونه مایه نمی‌گذارند.

رهبر گفت: جامعه فرهنگی کشور از خدمات پرورش بسیار استفاده کرد و در یک کلام، پرورش فردی فداکار و مردی وارسته بود که در پی جاه و مقام نبود. هرچند که اگر مسؤولیتی نیز داشت، به نحو احسن انجام می‌داد.

وی در پاسخ به این سؤال که مهم‌ترین وجه بارز شخصیتی علی اکبر پرورش چه بود، اضافه کرد: بزرگترین وجه بارز ایشان، اعتقاد راسخ به ولایت و ذوب شدن در معنویات بود. پرورش، فردی دلسوخته و ذوب در ایمان بود. همیشه حرف از خدا می‌زد و من فکر می‌کنم این کلام علی (ع) در مورد ابوذر که فرمودند آن چیزی که ابوذر را بزرگ کرد، کوچکی دنیا در نظر او بود، درخصوص استاد پرورش نیز صدق می‌کند.

نماینده سابق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم نسل امروز به خصوص جوانان از برکات معنوی افرادی هم‌چون استاد علی اکبر پرورش بهره ببرند و من فکر می‌کنم کسی نمی‌تواند در خصوص پرورش کوچکترین نکته منفی پیدا کند. او تا آخرین لحظه پایدار ماند که این می‌تواند درس خوبی برای جوانان باشد.

انتهای پیام

کد N28673