پسر بوتو به طالبان اعلام جنگ کرد

ایسنا نوشت:

پسر بی‌نظیر بوتو در آغاز ورودش به عرصه سیاسی پاکستان قول مبارزه با طالبان را داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه داون، بیلاوال بوتو زرداری، پسر بی‌نظیر بوتو، نخست‌وزیر ترور شده پاکستان در ششمین مراسم سالگرد ترور مادرش گفت که آصفه و بختاور، دو خواهرش نیز قصد دارند تا انتخابات 2018 وارد عرصه سیاست شوند.

وی با اشاره به مزار ذوالفقار علی بوتو، رئیس‌جمهور اسبق و بی نظیربوتو، نخست‌وزیر اسبق پاکستان گفت با علم به اینکه می‌داند راهی که در آن قدم گذاشته پرمخاطره است افزود: سرنوشت من شهادت است.

بیلاوال با انتقاد از رقبای سیاسی‌اش به ویژه سیاست دولت اسلام‌آباد در مذاکره با شبه‌نظامیان تحریک طالبان پاکستان، تلاش کرد تا از یاس و ناامیدی در میان حزب مردم پاکستان بکاهد.

وی به نیابت از حزبش، شرایطی بسیار صریح و آشکار را برای مذاکره با این گروه شبه نظامی ارائه کرد که از جمله آن می‌توان به تسلیم سلاح، پرداخت خون بها به قربانیان حملات تروریستی و احترام به اقلیت‌ها اشاره کرد.

پسر بی‌نظیر بوتو با اشاره به ایدئولوژی حزب تحریک انصاف پاکستان به رهبری عمران خان گفت که مساله مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی با برگزاری راهپیمایی‌های اعتراضی و تحصن‌های طولانی مدت و مسدود کردن مسیر ترانزیت کامیون‌ها برای نیروهای ناتو در افغانستان حل و فصل نمی‌شود.

رهبر جوان حزب مردم پاکستان که در سال 2013، 25 ساله می‌شود و می‌تواند برای شرکت در عرصه سیاست کاندیدا شود، ارتباط میان حملات پهپادها و مقابله با تروریسم را که عقیده عمران خان است،‌ رد کرد و گفت: پاکستان پیش از انجام حملات پهپادی، قربانی تروریسم بوده و حتی اگر این حملات پهپادها روزی پایان یابد، تروریست‌ها به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

بیلاوال بوتو با اشاره به این مساله که حزب مردم پاکستان در مقابل تروریست‌ها می‌ایستد و راه آنها را سد می‌کند، افزود: تنها با از میان برداشتن تروریسم در جامعه پاکستان می‌توان، کشوری با شکوه و صلح‌آمیز داشته باشیم.

آصف علی زرداری، رئیس‌جمهوری سابق پاکستان و همسر بی‌نظیر بوتو ، در سخنرانی خود در مراسم سالگرد همسرش گفت که برای بازگرداندن صلح به پاکستان با نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان همکاری می‌کند.

وی افزود: دولت اسلام‌آباد به تنهایی و بدون کمک تمام نیروهای سیاسی کشور نمی‌تواند به این دستاورد بزرگ برسد.

5252

کد N28606