ادامه تظاهرات لیبیایی‌ها در اعتراض به تمدید فعالیت پارلمان

ليبي

به دنبال تمدید دوره فعالیت پارلمان لیبی جمعی از مردم این کشور روز جمعه بار دیگر با برگزاری تظاهراتی مخالفت خود را با این تصمیم پارلمان اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری اسکای نیوز عربی، صدها تن از مردم لیبی روز جمعه در چند شهرهای مهم این کشور و در اعتراض به تمدید دوره فعالیت پارلمان تا پایان سال آینده میلادی تظاهرات کردند.

تظاهرکنندگان در طرابلس، پایتخت لیبی و شهر بنغازی یکی از شهرهای مهم این کشور با در دست داشتن پلاکاردهایی بر لزوم برکناری اعضای کنگره ملی حاکم در لیبی (پارلمان) که ژوئیه 2012 و در جریان اولین انتخابات آزاد پس از برکناری معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی انتخاب شده بودند، تاکید کردند.

شرکت‌کنندگان در تظاهرات همچنین با سر دادن شعارهایی نوری بوسهمین، رئیس پارلمان را به "فرصت‌طلبی" و سوء استفاده از سمت خود متهم کردند.

پیش‌تر اعضای پارلمان لیبی با 102 رای موافق از میان 126 رای، دوره فعالیت پارلمان را تا پایان سال آینده میلادی تمدید کردند.

در همین راستا، شهرهای مختلف لیبی در چند روز اخیر شاهد اعتراضات و تظاهرات مشابه و متعددی است.

از سوی دیگر، به دنبال افزایش ترور علیه نیروهای امنیتی لیبی روز جمعه محمد فرج السرار از فرماندهان ارتش این کشور توسط افراد مسلح کشته شد.

انتهای پیام

کد N28605