با اشاره به دستور اخیر رییس‌جمهور

یک فعال دانشجویی: قوای کشور برای مقابله با ویژه‌خواران با دولت همکاری کنند

دولت,انجمن‌هاي اسلامي,رييس‌جمهور,دانشجويي,تشكل دانشجويي

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس گفت: خیلی از ویژه‌خواران و کسانی که صاحب درآمدهای کلان غیرمجاز هستند، از روزنه‌هایی که در قوانین اقتصادی وجود دارد استفاده می‌کنند و کار خود را قانونی جلوه می‌دهند.

زهره دلجو در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: در سال‌های اخیر ویژه‌خواران با فضایی باز روبه‌رو بودند که در آن آزادانه و بدون اعمال قانون از طرف برخی مسئولان، به کسب ثروت غیرمجاز می‌پرداختند.

وی با اشاره به جهاد اقتصادی مدنظر مقام معظم رهبری و همچنین دستور رییس‌جمهور به معاون اول خود برای شناسایی و مجازات ویژه‌خواران و صاحبان درآمدهای غیرموجه، تصریح کرد:‌ قطعاً مبنای صدور دستور جلوگیری و مبارزه با ویژه‌خواران از سوی رئیس‌جمهور، فرمایشات رهبر معظم انقلاب در راستای جهاد اقتصادی است. اگر جلوی این افراد گرفته شود، به اهداف جهاد اقتصادی دست خواهیم یافت.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه "نبودن قوانین اقتصادی مشخص، حاشیه امنی برای ویژه‌خواران فراهم آورده است"، گفت: ایران کشور ثروتمندی است و درآمدهای نفتی و صادراتی کشور آنقدری هست که عده‌ای بتوانند از آن سوءاستفاده کنند. بطور حتم باید قوانین اقتصادی کشوری مورد بازبینی قرار بگیرد تا راه‌های دست‌درازی افراد سودجو بسته شود.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر لزوم همکاری قوا و دستگاه‌های کشور با دولت در این زمینه اظهار کرد: دولت، قوه اجراکننده است و مهم‌ترین مسئولیت را در این رابطه بر عهده دارد اما دیگر قوا نیز باید در جهت وضع قوانین جدید و کاربردی و اقدامات قضایی، با دولت همکاری کنند.

به گزارش ایسنا، رییس‌جمهور به اسحاق جهانگیری - معاون اول رییس‌جمهور و رییس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی - دستور داده است اقدامات لازم برای شناسایی و مجازات کسانی که با تبانی و سوءاستفاده از امتیازات خاص، زمینه ویژه‌خواری و درآمدهای غیرموجه را فراهم کرده‌اند، در اولویت کار قرار گیرد.

انتهای پیام

کد N28439