ماجرای جلسات همگرایی اصولگریان چیست؟/تقوی: مربوط به انتخابات نیست

تسنیم نوشت:

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه نشست اصولگرایان انتخاباتی نیست، گفت: جلسات متعددی وجود دارد آنچه که من می‌توانم به شما بگویم این است که اصولگرایان جلسات متعددی داشته و دارند.

 حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در حاشیه مراسم عزاداری حزب موتلفه اسلامی در جمع خبرنگاران مبنی بر برگزاری جلسات اصولگرایان با محوریت وی گفت: اصولگرایان جلسات متعددی دارند، از این رو جلسات وجود دارد؛ ضمن اینکه جلسات را همیشه داشته‌اند و اکنون هم دارند و چیز جدیدی نیست.
وی در پاسخ به این سوال که چرا حداد، زاکانی و فدایی در این جلسات حضور ندارند؟ اظهار داشت: جلسات متعددی وجود دارد آنچه که من می‌توانم به شما بگویم این است که اصولگرایان جلسات متعددی داشته و دارند و از این به بعد نیز خواهند داشت و با همه سلیقه‌هایی که دارند در اهداف کلی مشترک هستند.
حجت‌الاسلام تقوی در ادامه در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تسنیم درباره اینکه آیا جلسات با محوریت انتخابات آینده مجلس برگزار می‌شود، گفت: بحث انتخابات نیست مگر هر کس جلسه‌ای می‌گیرد برای انتخابات است؟ یعنی همه عالم و آدم را در انتخابات خلاصه می‌کنید. به همین جهت جلسات برای انتخابات برگزار نمی‌شود.
وی ادامه داد: اصلا نشستن افراد و انسان‌های همفکر و هم‌اندیش مفید و موثر است.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز همچنین در خصوص اینکه آیا در این جلسات آسیب‌شناسی عملکرد گذشته اصولگرایان نیز صورت می گیرد؟ اظهار داشت: طبیعی است که بحث‌های جلسات اینچنینی، اینگونه هم باشد.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد که در فصل بهار نماز جمعه به دانشگاه تهران برگردد؟ اظهار داشت: انشاءالله اگر برای کار ساخت و ساز مصلی مشکلی پیش نیاید، امیدواریم که این حضور ادامه پیدا کند. البته یک مقدار در زمینه ساخت و ساز با مشکلاتی مواجه است ضمن اینکه برای بازگشت به دانشگاه باید ببینیم که شرایط چه می‌شود.
خبرنگاری از تقوی درباره عدم دعوت از ایران برای حضور در کنفرانس ژنو 2 پرسید که وی در پاسخ گفت: آمریکا و قدرت‌های غربی خود می‌دانند که ایران قدرت بزرگ منطقه‌ای است و مشکلات منطقه را باید با کمک ایران حل کنند. آنها به این نقطه رسیده‌اند ولی پرستیژ بین‌المللی آنها اجازه نمی‌دهد که به آن اقرار کنند.
وی اضافه کرد: خودشان، هم می‌دانند و هم معتقدند که ایران در منطقه موثر و صاحب قدرت و نفوذ است از این رو باید ایران را بپذیرند و قبول کنند.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: ما نیازی به آنها نداریم، چه در مذاکرات هسته‌ای و چه در مسائل منطقه‌ای، آمریکا و غربی‌ها به ما نیازمند هستند.

/212 27

کد N28152