اعلام حالت فوق‌العاده در جنوب روسیه

روسيه

مقام‌های روسیه امروز (شنبه) در پی وقوع انفجاری در جنوب این کشور که به کشته شدن سه تن منجر شد، حالت فوق‌العاده اعلام کرده‌اند.

مقام‌های روسیه امروز (شنبه) در پی وقوع انفجاری در جنوب این کشور که به کشته شدن سه تن منجر شد، حالت فوق‌العاده اعلام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، دولت روسیه اعلام کرد، اوضاع و شرایط موجود باعث شد تا ما وضعیت فوق‌العاده‌ اعلام کنیم. انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی یک پاسگاه پلیس در شهر «پیاتی‌گورسک» در جنوب روسیه رخ داد و در جریان آن سه تن کشته شدند.

بنابر داده‌های اولیه، هر سه قربانی از عابران پیاده بودند. همچنین بر اثر وقوع این انفجار شیشه ساختمان‌های اطراف شکسته شد.

کارشناسان خنثی‌سازی بمب در سرویس امنیت فدرال روسیه انفجار این بمب را در جنوب روسیه تایید کردند.

لو تراونف، شهردار این شهر با اعلام این مساله که انفجار در نزدیکی مقر امنیت ترافیک جاده‌ای رخ داده، گفت: کمیته امور اضطراری جلسه‌ای فوق‌العاده تشکیل داد و طی آن حالت فوق‌العاده اعلام شد.

آژانس خبری ایتارتاس نیز به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که این انفجار در شهر پیاتی‌گورسک در قفقاز شمالی به وقوع پیوسته است. همچنین هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است. هم‌چنین راننده و دو عابر پیاده قربانی این انفجار هستند و احتمال می‌رود که همگی افسران پلیس باشند.

انتهای پیام

کد N28093