نائب رییس پارلمان جمهوری آذربایجان ازعملکرد گروه مینسک انتقاد کرد

باکو,ایرنا

باکو- ایرنا-ˈبهار مراداواˈ نایب رییس پارلمان جمهوری آذربایجان و رییس هیات نمایندگی این کشور درمجمع پارلمانی سازمان امنیت وهمکاری اروپا با انتقاد ازفعالیت های بی نتیجه گروه مینسک دررابطه با حل وفصل مناقشه قره باغ گفت : عملکرد این گروه همواره با نارضایتی طرف آذری همراه بوده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آذری ˈآپاˈ وی درگفت و گو با خبرنگاران با اشاره به دیدارها و تماس های مکرر روسای گروه مینسک در منطقه در سال 2013 میلای و بازدیدهای آنها از اراضی اشغالی آذربایجان وگزارشات ایشان در رابطه با نحوه رعایت آتش بس بین طرف های مناقشه، از عدم حصول هر گونه پیشرفتی در روند این مذاکرات ابراز تاسف کرد.

مراداوا درعین حال با مثبت ارزیابی کردن دیدار روسای جمهور آذربایجان و ارمنستان پس ازیک وقفه طولانی، تصریح کرد که نگرانی و نارضایتی جمهوری آذربایجان تا هنگام خروج نیروهای ارمنی از اراضی اشغالی ادامه خواهد یافت.

نایب رییس پارلمان جمهوری آذربایجان با اشاره به طرح برخی مباحث در باره تغییر ساختار گروه مینسک وطبیعی خواندن این مساله، گفت: تا وقتی نتیجه ای در میان نباشد ومذاکره بخاطر مذاکره صورت گیرد، زمان طولانی تر ومناقشه عمیق تر می شود و به همین دلیل نیز چنین اظهاراتی بیان می شود.

وی با اشاره به اینکه کشورهای ریاست کننده بر گروه مینسک ، کشورهایی هستند که مواضع آنها برای دنیا تعیین کننده است وازاهرم های تاثیرگذار و نیرومندی بر ارمنستان برخوردارند، افزود: گروه مینسک باید فعالیت خود را گسترش دهد و علاقمندی خود برای حل مناقشه را به نمایش بگذارد.

وی درعین حال پیشنهادات درمورد تغییر ترکیب کشورهای ریاست کننده بر گروه مینسک وعضویت کشورهای جدید دراین گروه را به مفهوم برگشت روند حل و فصل مناقشه به نقطه صفر دانست.

خاورم*1206*536
کد N27863