دبیرکل سازمان ملل وشورای امنیت بمب گذاری بیروت را به شدت محکوم کردند

سازمان ملل,لبنان,بمب گذاری

تهران - ایرنا - پس از بمب گذاری روز جمعه در بیروت که به کشته شدن یک وزیر کلیدی سابق لبنان انجامید، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت ضمن محکوم کردن آن ، از تهدید علیه ثبات لبنان ابراز نگرانی کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ازمقر سازمان ملل در نیویورک ، بان وشورای امنیت به دنبال کشته شدن شش نفر ازجمله محمد شطح وزیر دارایی ویک عضو کلیدی ائتلاف مخالف بشار اسد رئیس جمهوری سوریه ، این حمله را به شدت محکوم کردند.

ˈ مارتین نسیرکی ˈ سخنگوی سازمان ملل گفت : دبیر کل ازاقدامات تروریستی پیاپی درلبنان که یک تهدید شدید برای ثبات ویکپارچگی ملی دراین کشور محسوب می شود، به شدت نگران است .

به گفته این سخنگو، بان ازتلاش های مقامات ونیروهای امنیتی لبنان برای ˈ محافظت ازاین کشور درمقابل بحران سوریه ˈ تمجید کرد.

دبیر کل سازمان ملل بر ˈ عزم جامعه بین الملل برای حمایت از امنیت و ثبات لبنان ˈ طی بحران فزاینده سوریه که کشورهای همسایه را در معرض تشدید تهدیدها قرار داده ، تاکید کرد.

در همین حال پانزده عضو شورای امنیت بر سر بیانیه ای به توافق رسیدند که در آن ˈ برمحکومیت بی قید و شرط هرگونه تلاش برای ایجاد بی ثباتی در لبنان از طریق قتل های سیاسی و درخواست پایان فوری توسل به ارعاب و خشونت علیه شخصیت های سیاسی ˈ تاکید شده است .

این شورا بر درخواست های قبلی خود از لبنانی ها ˈ برای حفظ وحدت ملی در مواجهه با تلاش ها برای تضعیف ثبات کشور صحه گذاشته و بر اهمیت احترام تمام طرف های لبنانی به حفظ سیاست بی طرفانه لبنان در قبال بحران سوریه و عدم هرگونه دخالت در آن ˈ تاکید شده است .

مترجمام 1403/536
کد N27832