الحریری: عاملان ترور پدرم در ترور شطح نیز دست دارند

سیاسی

به دنبال ترور مشاور سعد الحریری در انفجار بیروت، نخست وزیر سابق لبنان اعلام کرد که همان افرادی که در ترور رفیق الحریری دست داشتند، در ترور محمد شطح نیز دست دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری لبنان 24، سعد الحریری، نخست‌وزیر سابق لبنان در پیام تسلیتش به دنبال ترور محمد شطح، مشاور خود در جریان انفجار امروز (جمعه) بیروت عنوان داشت: کسانی که در ترور رئیس‌جمهوری فقید لبنان دست داشتند، در ترور شطح نیز دست دارند. آنها همان کسانی هستند که از حضور در دادگاه بین‌المللی ممانعت می‌کنند.

وی در ادامه افزود: انفجار بیروت یک پیام تروریستی جدید برای ما به شمار می‌آید و ما در جریان المستقبل و گروه‌های 14 مارس به عنوان آزادگان لبنان فعالیت داریم و شاهد آن هستیم که در برابر منازلمان ترور می‌شویم.

الحریری همچنین تاکید کرد: ترور محمد شطح زخمی عمیق بر جان ما ایجاد کرد و کسانی که دشمن صلح و عدالت هستند، برای ترور وی برنامه‌ریزی کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: کسانی که در پس این انفجار هستند نمی‌توانند نشانه‌های خود را پنهان کنند. آنها تلاش دارند تا با ارتکاب جنایت، لبنان را به سمت فتنه پیش ببرند و تا زمانی که برخی افراد در لبنان بر روی این جنایت‌ها سرپوش می‌گذارند و اقدامات نهادهای مسلح علیه دولت لبنان را توجیه می‌کنند، شاهد این وضعیت خواهیم بود.

الحریری همچنین تاکید کرد: کسانی که در ترور شطح دست دارند، می‌خواهند در لبنان آشوب به پا کنند و آتش‌های منطقه‌ای را به درون این کشور هدایت کنند. این تروریست‌ها به وسیله انفجار و جنایات خود و در سایه کینه و نفرتشان سعی دارند آزادگان لبنانی را مورد هدف قرار دهند. آنها همچنان به ترور ما در برابر خانه‌هایمان و شهرهایمان ادامه می‌دهند همانطور که رفیق الحریری و شهدای انتفاضه استقلال را هدف قرار دادند.

انتهای پیام

کد N27396