مسئولین گمرک ایران و جمهوری آذربایجان با یکدیگر دیدار کردند

سیاسی

محمدحسین باغ‌عنایت، مدیرکل گمرک ایران و آیدین علیف، رئیس گل گمرک جمهوری آذربایجان راه‌های توسعه همکاری، حل مشکلات گمرکی و ایجاد تسهیلات بیشتر برای تردد بار و مسافر را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این دیدار پیام کتبی مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک ایران به همتای آذری ابلاغ شد و بر ضرورت انجام دیدارهای منظم میان رئیسان گمرکات ایران و جمهوری آذربایجان و همچنین مدیران کل کمرگ در مرزهای آستار، بیله‌سوار، جلفا و پل‌دشت تاکید کردند.

در این دیدار که جهانگیر بخشی مدیرکل گمرک آستارا نیز حضور داشت رئیس کل گمرک جمهوری آذربایجان از همتای ایرانی خود برای سفر به باکو دعوت کرد.

دو طرف ضمن تاکید بر ضرورت تقویت همکاری در مجامع بین‌المللی و منطقه‌ای به خصوص در سازمان همکاری‌های اسلامی و همچنین اکو، ‌آموزش مشترک پرسنل گمرک برای آشنایی بیشتر با قوانین کشور دیگر، جلوگیری از اتلاف وقت در مبادی ورودی و خروجی و افزایش ساعات کار گمرکات را مورد تاکید قرار دادند.

رئیس کل گمرک جمهوری آدربیان همچنین با ابزار خشنودی از افزایش روابط با ایران قول داد به موانع تجاری و گمرکی بین دو کشور توجه ویژه‌ای داشته باشد و با برگزاری نشست‌هایی با مسئولان گمرک این کشور زمینه تسهیل مراودات تجاری بین دو کشور را فراهم کند.

باغ‌عنایت نیز با رئیس گمرک باکو دیدار و در جریان روند و وضعیت صادرات و واردات گمرکات استان باکو و همچنین آخرین وضعیت گمرکات و زیرساخت‌های آن قرار گرفت.

دو طرف در این نشست گمرک را زیربنای اصلی رونق اقتصادی منطقه دانستند و بر تسهیل در روند تجارت بازرگانی بین دو کشور تاکید کردند.

انتهای پیام

کد N27393