البشیر خطاب به مخالفانش: اگر می‌توانید مرا سرنگون کنید

سیاسی

رئیس‌جمهوری سودان با بیان اینکه دولت وی نمی‌تواند برای تحقق خواسته‌های مردم معجزه کند نسبت به تلاش‌های برخی افراد برای سرنگونی وی هشدار داد و گفت: اگر می‌توانید، پس این کار را انجام دهید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرا منطقه‌ای الحیاة، عمر البشیر، رئیس‌جمهوری سودان در دیدار با برخی رهبران حزب کنگره ملی حاکم در القضارف، واقع در شرق سودان اعلام کرد: حزب کنگره ملی به زودی نامزد خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آتی که قرار است در آوریل 2015 برگزار شود، مشخص می‌کند.

وی عنوان داشت: حمله نظامی ارتش در کردفان جنوبی مقدمه‌ای برای حمله نظامی بزرگتری در دارفور خواهد بود.

البشیر با هشدار نسبت به کسانی که برای سرنگونی وی تلاش می‌کنند، گفت: اگر توانایی این کار را دارید پس انجام دهید.

وی با بیان اینکه این عملیات به اقدامات شورشیان پایان می‌دهد، بار دیگر تاکید کرد: سال آتی شاهد در هم شکستن شورشیان و پایان دادن به شورش و آشوب در کردفان جنوبی خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: نیروهای مسلح تمام شهرها را از شورشیان پاکسازی خواهند کرد و برای برقراری صلح و آرامش در دارفور تلاش خواهند کرد.

البشیر با بیان اینکه در مرحله آتی سن بازنشستگی مسئولان را به خاطر روی کار آمدن نیروهای جوان مشخص خواهد کرد، از احزاب سودانی خواست تا خود را برای انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی آماده کنند و طایفه‌گرایی را کنار گذاشته و به خاطر کشور خود تلاش کنند.

وی با درخواست از مردم سودان برای عدم توجه به گفته‌های خرابکاران در خصوص ظلم و فقر و نابودی، گفت: دولت عصای موسی را در دست ندارد تا تمامی خواسته‌های مردم را برآورده کند.

از سوی دیگر الصادق المهدی، رهبر حزب مخالف "الأمة" از تمامی گروه‌های سیاسی مخالف و ائتلاف شورشیان "جبهه انقلاب" خواست تا به اختلافات خود با حزب حاکم پایان دهند.

وی همچنین با هشدار نسبت به خطر اتخاذ تصمیمات یک جانبه در کشور، خواهان تشکیل نظامی جدید شد که همگان در آن شرکت داشته باشند.

نظام البشیر، رهبر مخالفان سودانی نیز دلیل پیامدهای جدایی جنوب و "آتش‌سوزی در دارفور" و جنگ‌ها در مناطق دیگر و اوضاع وخیم اقتصادی کشور را به حاشیه رانده شدن بین‌المللی دانست و نسبت به خطر سقوط نظام حاکم با اعمال زور هشدار داد.

انتهای پیام

کد N27140