سعیدی:نیاز به هوشمندی داریم

نماز جمعه,9 دي

نماینده ولی وفقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از همه پژوهشگران، نخبگان، اعضای شورای نگهبان و نمایندگان مجلس درخواست کرد تا با مطالعه کشف کنند که مشکل کجاست که عده‌ای در داخل نظام به خود اجازه ساختارشکنی می‌دهند.

نماینده ولی وفقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از همه پژوهشگران، نخبگان، اعضای شورای نگهبان و نمایندگان مجلس درخواست کرد تا با مطالعه کشف کنند که مشکل کجاست که عده‌ای در داخل نظام به خود اجازه ساختارشکنی می‌دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین علی سعیدی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به این‌که در سیستم سیاسی آمریکا هیچ یک از احزاب و کاندیدها به ساختار لیبرال دموکراسی حمله نمی‌کنند، خاطر نشان کرد: در انقلاب اسلامی و در 34 سال گذشته شاهد بودیم که بارها نمایندگان مجلس و رئیس جمهور در موقعیت اپوزیسیون نظام قرار می‌گیرند و به نظام حمله می‌کنند.

وی افزود: انتقاد جای خود را دارد، اما حمله به اصول و حرکت در جهت براندازی نظام و تغییر قانون اساسی قابل قبول نیست.

سعیدی در ادامه با اشاره به این‌که نامزدی در انتخابات، ورود در عرصه رقابت و اعتراض به انتخابات مؤلفه‌های شکل‌گیری فتنه بود، اظهار کرد: حرکت عناصر قدرت‌طلب در چارچوب طرح دشمن، همسویی و همکاری بین محافل داخلی و خارجی،‌اردوکشی خیابانی و دست زدن به آشوب و هنجارشکنی و عبور از قانون اساسی و ایستادگی در برابر حاکمیت وقایع سال 88 را شکل داد.

نماینده ولی وفقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به این‌که فتنه سه لایه دارد که یک لایه آن روی صحنه، یک لایه کف خیابان و یک لایه هم پشت‌ صحنه است، تصریح کرد: باید عناصر پشت ‌صحنه شناسایی شوند زیرا این لایه اهمیت زیادی دارد عناصر پشت صحنه همواره باقی می‌مانند و در دوره‌های بعد وارد صحنه می‌شوند باید از طریق نخبگان و با تحلیل لایه پشت صحنه وقایع 88 شناسایی شوند زیرا امروز شاهدیم که آنها فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به فتنه‌های طول تاریخ خاطر نشان کرد: در طول 34 سال گذشته نظام با فتنه یا شبه‌فتنه‌هایی از قبیل فتنه منافقین، بنی‌صدر و 18 تیر مواجه بوده است. ما نیاز به هوشمندی داریم و باید با عبرت‌آموزی مانع از آن شویم که این وقایع تکرار شوند.

سعیدی در پایان با تشبیه کردن وقایع سال 88 به جنگ جمل، اظهار کرد: اتکاء به رهنمودهای رهبری، وضعیت‌شناسی، هشیاری، مراقبت، استقامت و عکس‌العمل به هنگام راه‌های پیشگیری و مقابله با فتنه‌ها است.

انتهای پیام

کد N27139