رییس حزب دموکرات از سیاست دولت لبنان درتامین امنیت مرزها با سوریه انتقاد کرد

طلال ارسلان,دولت,لبنان

بیروت - ایرنا - « طلال ارسلان» رییس حزب دموکرات لبنان با انتقاد از سیاست دولت این کشور در تامین امنیت مرزهای لبنان با سوریه ، این ناامنی را نتیجه سیاست موسوم به « خویشتنداری » دانست.

به گزارش روز جمعه ایرنا ، ارسلان گفت که مرزهای لبنان از سه سال قبل تاکنون و با شروع بحران در سوریه ناامن شده است و رییس جمهوری و نخست وزیر به بهانه سیاست « خویشتنداری» کوتاهی کرده اند.

گروه های تکفیری مورد حمایت رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی و غربی از زمان شروع بحران سوریه از مرزهای لبنان برای نقل وانتقال سلاح و عناصر تروریستی استفاده کرده و امنیت لبنان را به خطر انداخته اند.** کودتا علیه قانون اساسی در لبنان

وی به مسئله تشکیل دولت در لبنان و انتخاب رییس جمهوری جدید اشاره و تاکید کرد: کسانی که از تشکیل دولت بی طرف و یک دست در لبنان سخن می گویند و آن را ترویج می کنند در حقیقت درصدد کودتا علیه قانون اساسی و ایجاد فتنه در لبنان هستند.

رییس حزب دموکرات لبنان با بیان اینکه « امیدواریم در لبنان با خلاء سیاسی مواجه نشویم و کرسی ریاست جمهوری خالی نماند و رییس جمهوری جدید در موعد مقرر توسط مجلس انتخاب تا منافع مردم لبنان تامین شود»، خاطرنشان کرد: ما با تمدید دوره ریاست جمهوری « میشل سلیمان» و یا تجدید زمان برگزاری نشست مجلس نمایندگان برای انتخاب رییس جمهوری مخالف هستیم.

این فعال سیاسی با تاکید براینکه باید لبنان را از بن بست سیاسی خارج کرد، اظهار داشت : ما با تلاش برخی گروه های لبنانی برای تشکیل دولت بی طرف و بی رنگ در لبنان مخالف هستیم و این اقدام را در مسیر ایجاد فتنه و تفرقه ارزیابی می کنیم و حتی ترجیح می دهیم کرسی ریاست جمهوری لبنان خالی بماند ولی کشور به آفت فتنه و تفرقه متبلا نشود.

ارسلان تصریح کرد: تحولات لبنان و مواضع و خطوط سیاسی آن باید همگام با مقاومت که تاکنون امتیازها و دستاوردهای زیادی برای لبنان در سطح منطقه و جهان کسب کرده است ، باشد.

خاورم**2023 ** 1324
کد N26910