۰
نماینده شهرکرد:

جهان عاری از خشونت از نیازهای اصلی جامعه جهانی است

  • ۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

منتخب مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جهان بشری از خشونت و افراط گری به ستوه آمده است، جهان عاری از خشونت را از نیازهای اصلی جامعه جهانی عنوان کرد.

سیدسعید زمانیان در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، طرح پیشنهاد جهان عاری از خشونت و مبارزه با افراطی‌گری در سازمان ملل متحد را برگرفته از اعتقادات و باورهای دینی ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

وی با بیان اینکه این پیشنهاد صلح طلبی ملت ایران را به همگان نشان داد تصریح کرد: تصویب این پیشنهاد در سازمان ملل صلح طلبی و دوستی ایران با ملت‌ها را به اثبات رساند.

زمانیان با تاکید بر لزوم عزم همگانی در تحقق این شعار و قانون خاطرنشان کرد: جهان بشری از اختلاف افکنی، خشونت و افراط گری به ستوه آمده است بر همین اساس تصویب و عمل به این قانون اقدامی موثر در مواجه با این رذایل اخلاقی خواهد بود.

وی مصداق بارز خشونت و افراطگری را در اسرائیل و آمریکا دانست و خاطرنشان کرد: سازمان ملل و مراجع قانونی باید با استناد به این قانون جلوی افراطگری و خشونت سلطه طلبان و مستکبرین را بگیرند و جهان را از این اختلافات نجات دهند.

منتخب مردم شهرکرد در مجلس طرح این شعار و تصویب آن از سوی سازمان ملل را یکی از نیازهای اصلی جامعه جهانی عنوان کرد و تحقق این مهم را تنها در فرهنگ سازی و آگاه سازی دنیا و بشریت دانست.

وی این اقدام را یک موقعیت مناسب برای معرفی صحیح اسلام ناب محمدی در جهان دانست و خاطرنشان کرد: مسئولان و فعالان فرهنگی و سیاسی باید از این موقعیت در راستای معرفی اسلام راستین و واقعی استفاده کنند و جهان را از گمراهی و ظلمت نجات بدهند.

زمانیان با بیان اینکه نظام اسلامی قربانی این خشونت ها و افراطگری ها بوده است، ترور جمعی از کارکنان و مهندسان ایرانی در عراق را نمونه بارز این خشونت و افراطگری در جهان دانست.

وی با تاکید بر پرهیز از افراط و تفریط در امور داخلی کشور خاطرنشان کرد: بر اساس موازین شرعی و اسلامی افراط و تفریط در اسلام مذموم و ناپسند است؛ بر همین اساس اعتدال باید محور تمام امور و کارهای آحاد جامعه به ویژه مسئولان قرار بگیرد.

زمانیان با اشاره به ظهور گروه‌های تکفیری و سلفی در دنیا خاطرنشان کرد: گروهای سلفی و تکفیری با حمایت اسرائیل و آمریکا برای ایجاد ناامنی و ضربه به اسلام وارد صحنه شده‌اند که مقابله با آنها به استناد این قانون یکی از وظایف اصلی سازمان ملل متحد است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.