نماینده شهرکرد:

جهان عاری از خشونت از نیازهای اصلی جامعه جهانی است

منتخب مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جهان بشری از خشونت و افراط گری به ستوه آمده است، جهان عاری از خشونت را از نیازهای اصلی جامعه جهانی عنوان کرد.

سیدسعید زمانیان در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، طرح پیشنهاد جهان عاری از خشونت و مبارزه با افراطی‌گری در سازمان ملل متحد را برگرفته از اعتقادات و باورهای دینی ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

وی با بیان اینکه این پیشنهاد صلح طلبی ملت ایران را به همگان نشان داد تصریح کرد: تصویب این پیشنهاد در سازمان ملل صلح طلبی و دوستی ایران با ملت‌ها را به اثبات رساند.

زمانیان با تاکید بر لزوم عزم همگانی در تحقق این شعار و قانون خاطرنشان کرد: جهان بشری از اختلاف افکنی، خشونت و افراط گری به ستوه آمده است بر همین اساس تصویب و عمل به این قانون اقدامی موثر در مواجه با این رذایل اخلاقی خواهد بود.

وی مصداق بارز خشونت و افراطگری را در اسرائیل و آمریکا دانست و خاطرنشان کرد: سازمان ملل و مراجع قانونی باید با استناد به این قانون جلوی افراطگری و خشونت سلطه طلبان و مستکبرین را بگیرند و جهان را از این اختلافات نجات دهند.

منتخب مردم شهرکرد در مجلس طرح این شعار و تصویب آن از سوی سازمان ملل را یکی از نیازهای اصلی جامعه جهانی عنوان کرد و تحقق این مهم را تنها در فرهنگ سازی و آگاه سازی دنیا و بشریت دانست.

وی این اقدام را یک موقعیت مناسب برای معرفی صحیح اسلام ناب محمدی در جهان دانست و خاطرنشان کرد: مسئولان و فعالان فرهنگی و سیاسی باید از این موقعیت در راستای معرفی اسلام راستین و واقعی استفاده کنند و جهان را از گمراهی و ظلمت نجات بدهند.

زمانیان با بیان اینکه نظام اسلامی قربانی این خشونت ها و افراطگری ها بوده است، ترور جمعی از کارکنان و مهندسان ایرانی در عراق را نمونه بارز این خشونت و افراطگری در جهان دانست.

وی با تاکید بر پرهیز از افراط و تفریط در امور داخلی کشور خاطرنشان کرد: بر اساس موازین شرعی و اسلامی افراط و تفریط در اسلام مذموم و ناپسند است؛ بر همین اساس اعتدال باید محور تمام امور و کارهای آحاد جامعه به ویژه مسئولان قرار بگیرد.

زمانیان با اشاره به ظهور گروه‌های تکفیری و سلفی در دنیا خاطرنشان کرد: گروهای سلفی و تکفیری با حمایت اسرائیل و آمریکا برای ایجاد ناامنی و ضربه به اسلام وارد صحنه شده‌اند که مقابله با آنها به استناد این قانون یکی از وظایف اصلی سازمان ملل متحد است.

انتهای پیام

کد N26876