رهبر سلفی مخالفان اسد: داعش خائن است

داعش عمارت اسلامی عراق و شام ,النصره القاعده سوریه ,حمله به سوریه,ایران و سوریه,سوریه

عدنان العرعور در یکی از مصاحبه های خود در یکی از شبکه های ماهواره ای، داعش را خائن خواند و آن را متهم به "کشتن مجاهدین" در سوریه کرد.

پس از افزایش خشونت ها و کشتار دولت اسلامی در عراق و شام یا به اختصار داعش، جریان وابسته به القاعده، رهبران سلفی مخالف بشار اسد به صرافت از حمایت از آنها افتاده اند و اظهارات تندی را علیه آنها بیان کرده و فعالیت آنها را به شدت محکوم کرده اند.

به گزارش روزنامه العرب ، چاپ لندن، عدنان العرعور، یکی از رهبران سلفی سوری که از چهرهای تندروی ضد بشار اسد است و حکومت بشار اسد نیز او را تحت پیگرد قرار داده در یکی از مصاحبه های خود در یکی از شبکه های ماهواره ای، داعش را خائن خواند و آن را متهم به "کشتن مجاهدین" در سوریه کرد.

عرعور در این مصاحبه همچنین گفت: «برای ما روشن شده است که نیروهای داعش همه توافقات را زیر پا می گذارند و به کشتن مجاهدین راه حق مبادرت می ورزند. آنها خائنانی هستند که تلاش می کنند تا با تکفیر علما امت اسلامی را از وجود علما پاک کنند.»

او همچنین عربستان سعودی را به حمایت از جریان های تروریستی علی الخصوص داعش متهم کرد و گفت: «خائن آن کسی است که جوانان را بدون آموزش از کشورهای عربی به ویژه عربستان سعودی به سوریه می آورد و آنها را روانه جنگ و عملیات مسلحانه می کند تا در حقیقت از دست آنها خلاص شود.»

وی همچنین داعش را جریانی دانست که در زمره مخالفان مبارز با حکومت بشار اسد نیستند و تنها درصدد آشوب، ترور و خونریزی در هر جایی از جمله سوریه هستند.

اخیرا اخباری منتشر شده است مبنی بر این که داعش اقدام به ربودن و کشتن فرماندهان نظامی ارتش آزاد، فعالان مدنی و روزنامه نگاران مخالف حکومت بشار اسد کرده است.

در همین رابطه جریان موسوم به هیئت های اسلامی سوریه بیانیه ای صادر کرد و در آن از داعش خواست دست از ایدئولوژی القاعده برداشته و به "رفتارهای فتنه انگیز و شرورانه خود پایان دهد."

در این بیانیه داعش متهم به افراط در استفاده از احکام و بهره بردای فردی از احکام اسلامی در جهت تکفیر مسلمین و احتکار راه مبارزه شده است.

این جریان همچنین داعش را متهم به انشقاق و فتنه در صفوف مجاهدین و اسلام گرایان مبارز در سوریه کرده و این جریان را مسئول درگیری های "عمدی" اخیر میان مخالفان دانسته است.

49262

 

 

کد N26864