مجلس نگاه ویژه ای به بودجه انرژی هسته ای دارد

مجلس,لایحه بودجه

بوشهر- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: انرژی هسته ای صلح آمیز نیاز کشور اسلامی ایران است و نگاه مجلس به بودجه آن ویژه است.

حجت الاسلام موسی احمدی روز پنجشنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا در بندر دیر افزود: در این ارتباط در پیشنهادی خواستار افزایش 20 درصدی بودجه سازمان انرژی اتمی در لایحه بودجه 93 نسبت به سال گذشته شدیم.

وی بیان کرد: اعتقاد داریم که کشور به انرژی هسته ای در بحث سلامت، کشاورزی و تولید برق و غیره نیاز اساسی دارد.

احمدی ادامه داد: اکنون جهان از این فناوری استفاده می کند و ملتی که صاحب اندیشه و دانش است، باید بتواند از این فناوری استفاده کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هیچ کشور و سازمانی نمی تواند ملت ایران را از استفاده صلح آمیز از این فناوری منع کند و مجلس به انرژی هسته ای نگاه ویژه می کند و این پیشنهاد در صحن علنی رأی بسیار بالایی خواهد گرفت.

احمدی در باره نگاه مجلس به هدفمندی یارانه ها گفت: یارانه ها نیاز به یک بازنگری کارشناسانه دارد.

وی افزود: با وضع کنونی، اشخاصی نیاز دارند که یارانه ها نقدی به حساب آنان واریز شود و عده ای هم که نیازی ندارند پول به حساب آنان می رود و هیچ تناسبی بین پرداخت و استحقاق وجود ندارد.

وی ادامه داد: باید برنامه ریزی صحیح صورت گیرد تا کسانی که مستحق گرفتن نقدی یارانه هستند به آنان پرداخت شود و کسانی که نیاز ندارند به نحوی تعیین تکلیف شوند. ک/3

7207**539**1504
کد N26486