رژیم صهیونیستی به دنبال گسترش شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری

سیاسی

یک مسئول رژیم صهیونیستی از تصمیم این رژیم برای گسترش شهرک‌سازی‌های جدید در کرانه باختری خبر داد.

یک مسئول رژیم صهیونیستی از تصمیم این رژیم برای گسترش شهرک‌سازی‌های جدید در کرانه باختری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این مسئول رژیم صهیونیستی که خواست نامش فاش نشود تاکید کرد: اسرائیل هفته آینده طرح‌های شهرک‌سازی جدید خود را اعلام خواهد کرد.

پیشتر فلسطینی‌ها نسبت به گسترش شهرک‌سازی‌های جدید رژیم صهیونیستی که به مذاکرات صلح میان طرفین آسیب می‌زند هشدار داده بودند همچنانکه صائب عریقات، مذاکره‌کننده ارشد فلسطینی تاکید کرده بود که در صورتی که رژیم صهیونیستی به گسترش طرح‌های شهرک‌سازی خود در کرانه باختری اشغالی ادامه دهد مذاکرات صلح میان طرفین که بعد از متوقف شدن آن در سال 2011 ،در ژوئیه سال جاری با وساطت آمریکا ار سرگرفته شد، به شکست خواهد انجامید.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو به گسترش هرچه بیشتر شهرک‌سازی‌ها ادامه می‌دهد و اغلب اوقات پس از آزادی بازداشت‌شدگان فلسطینی برای ممانعت از خشم شرکای سیاسی خود موعد شهرک‌سازی‌های جدید را اعلام می‌کند.

پیشتر موشه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در جریان دیدار از یک پایگاه نظامی با اشاره به طرح‌های جدید شهرک‌سازی اظهار داشت: من معتقدم طبق توافق‌های خود با آمریکایی‌ها باید به شهرکسازی ها ادامه دهیم.چنانکه اسرائیل دراین توافقها متعهد شده است در 29 دسامبر 24 زندانی فلسطینی را آزاد کند.

پیشتر تشکیلات خودگردان فلسطین ادعای مسئولان رژیم صهیونیستی را در خصوص ارتباط آزادسازی اسرای فلسطینی با گسترش شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری رد کرده و تاکید کرد هیچ معامله‌ای در این خصوص انجام نشده است.

انتهای پیام

کد N26414