بانکوک همچنان ناآرام است

سیاسی

معترضان تایلندی که تلاش داشتند در روند آماده‌سازی برای انتخابات اخلال ایجاد کنند، با پلیس این کشور در بانکوک درگیر شدند.

معترضان تایلندی که تلاش داشتند در روند آماده‌سازی برای انتخابات اخلال ایجاد کنند، با پلیس این کشور در بانکوک درگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقام‌های پلیس برای متفرق کردن معترضانی که سعی داشته‌اند وارد یک استادیوم ورزشی و محل تجمع کاندیداهای انتخاباتی شوند اقدام به پرتاب گاز اشک‌آور و شلیک گلوله‌های پلاستیکی کردند.

معترضان که برخی از آنها اقدام به پرتاب سنگ و چوب به سمت پلیس کردند و تلاش نمودند صف پلیس را در مقابل این استادیوم بشکنند و وارد محل تجمع کاندیداها شوند. در داخل استادیوم کاندیداهای حداقل 27 حزبی که قرار است در انتخابات زودهنگام این کشور شرکت کنند، تجمع کرده بودند.

در این درگیری‌ها سه افسر پلیس نیز زخمی شدند.

رئیس پلیس بانکوک از تظاهرکنندگان خواست آرامش خود را حفظ کنند و نگذارند که با خشونت شرایط سیاسی کشور بیش از این دچار هرج و مرج شود.

معترضان تایلندی کناره‌گیری یینگلاک شیناواترا، نخست‌وزیر را خواستارند. شیناواترا برای آرام کردن اوضاع دوم فوریه را زمان برگزاری انتخابات زودهنگام اعلام کرده است. پلیس تاکنون از خود خویشتنداری نشان داده و سعی کرده درگیری چندانی با معترضان نداشته باشد.

انتهای پیام

کد N26408