نخست‌وزیر عراق از تشدید کنترل مرزهای مشترک با سوریه و اردن خبر داد

سیاسی

نخست‌وزیر عراق با تاکید بر تلاش نیروهای این کشور در ممانعت از فرار تروریست‌ها از منطقه الانبار به خارج از مرزها اعلام کرد بغداد کنترل امنیت مرزهای خود با سوریه و اردن را افزایش داده است.

نخست‌وزیر عراق با تاکید بر تلاش نیروهای این کشور در ممانعت از فرار تروریست‌ها از منطقه الانبار به خارج از مرزها اعلام کرد بغداد کنترل امنیت مرزهای خود با سوریه و اردن را افزایش داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، نوری المالکی، نخست‌وزیر عراق در نشست خبری مشترک با عبدالله النسور، همتای اردنی خود، در بغداد اظهار داشت: این کشور کنترل مرزهای مشترک خود با سوریه و اردن را افزایش داده است زیرا در صورت ورود نیروهای تروریستی به خارج از مرزها، اقداماتی مشابه اقداماتشان در عراق انجام خواهند داد زیرا تروریسم میان هیچ کشوری تفاوت قائل نمی‌شود.

المالکی در ادامه افزود: با النسور در خصوص دستیابی به راهکاری برای حل مسائل مالی موجود میان دو کشور و مهمترین مسائل امنیتی و سیاسی مذاکره و گفتگو کردیم.

از سوی دیگر، نخست‌وزیر اردن در جریان این نشست با تاکید بر پایبندی کشورش بر کنترل مرزها با عراق عنوان داشت: اردن هیچ‌گاه نیروهای تروریستی به کشورهای همسایه از جمله عراق صادر نخواهد کرد و به تروریستها پناه نخواهد داد زیرا آنها دشمن همگان بوده و همواره در جستجوی مکانی جدید برای انجام عملیات تروریستی خود هستند.

از سوی دیگر، نوری المالکی در کنفرانس خبری هفتگی خود اظهار داشت: تا زمانی که تحصن‌کنندگان در استان الانبار به اقدامات خود پایان ندهند با هیچ‌کس گفتگو نخواهد کرد.

وی باتاکید براینکه در صورتی که تحصن‌کنندگان طی مهلت تعیین شده به این اقدامات پایان دهند از شنیدن درخواست‌های آنها استقبال می‌کند افزود: عملیات امنیتی در الانبار تا زمان رهایی عراق از شر افراط گرایان و نیروهای تندرو ادامه خواهد داشت.

المالکی خطاب به ساکنان الانبار گفت: به نیروهای امنیتی برای رهایی از فتنه انگیزان کمک کنید.ما مهلت داده ایم و بهتر از میدان های محل تحصن دور شوید.همه باید خارج شوند تا فقط تروریستها باقی بمانند.

انتهای پیام

کد N26390