انتقاد ابوترابی از نبود اراده استوار برای ایجاد اقتصاد مقاومتی

ايران

نائب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی، کمترین هزینه و بیشترین تولید را دارد.

نائب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی، کمترین هزینه و بیشترین تولید را دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه مازندران، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد حسن ابوترابی در کنگره 980 شهید کارگر استان مازندران اظهار کرد: مومن در نگاه قرآن دارای دو ویژگی اهل علم و ایمان بودن و اهل عمل صالح بودن است. هرچه معرفت و علم ما بیشتر باشد مراتب ایمان ما بالاتر خواهد رفت.

وی صبور بودن را مأموریت جامعه ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: امام راحل مظهر صبر بود و اگر صبر مردم و رزمندگان، خانواده شهدا و اسرا در دفاع مقدس نبود امروز شاهد خلق این عزت و اعتبار نبودیم.

وی ویژگی دیگر مومن را وفای به عهد دانست و افزود: وفا به عهد رمز حیات جامعه اسلامی است و زنان و مردان مسلمان ما وقتی پیمان زندگی مشترک بستند باید به این پیمان خود وفادار باشند.

نائب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «معاضدت و معاونت در مقام تفکر، تصمیم و عمل از روش صابران است» اظهار کرد: ملتی که با صبرو شکیبایی یاری‌رسان و مددکار یکدیگرند،در نبرد با دشمن یکصدا می‌ایستند و با استقامت جمعی کشور را حفظ خواهند کرد.

وی ادامه داد: امروز در یادواره شهدا آمده‌ایم تا این فرهنگ و روش استقامت و پایداری را که شهدا الگوی آن بودند بیاموزیم و با پاسداشت این فرهنگ یاد و نام شهدا را گرامی بداریم.

وی در بخش دیگر سخنان خود به صبر در مسائل اقتصادی اشاره و اظهار کرد: مقصود رهبری از اقتصاد مقاومتی این است که ما هزینه‌های جاری را کاهش دهیم ولی آن‌چه در سال‌های اخیر شاهد آن هستیم افزایش هزینه‌های جاری است که این مساله با اقتصاد مقاومتی سازگاری نداشته و نشان از عدم اراده استوار در ایجاد اقتصاد مقاومتی است.

ابوترابی‌فرد افزود:‌ صرف منابع کشور در امور استخدام‌ها و پرداخت‌های بی‌حساب، به تولید نخواهد رسید. منابع کشور، محدود است. اقتصاد مقاومتی، کمترین هزینه و بیشترین تولید را دارد. منابع باید منجر به ایجاد اشتغال و تولید شود و هزینه‌های اداره کشور باید به حداقل ممکن کاهش یابد.

وی با بیان این‌که «باید در مذاکره اهل صبر باشیم» افزود: قدرت ما اقتدار رهبری و حماسه خرداد 92 است و ما باید با اقتدار بر میز مذاکره حضور پیدا کنیم.

وی خطاب به حاضران اظهار کرد: از نمایندگان و دولتمردان خود بخواهید تا با توجه به منابع محدود کشور بهترین مدیریت را در مسائل اقتصادی، اشتغال و ...داشته باشند.

انتهای پیام

کد N26340